Vyriausybė: Lukiškių kalėjimo kompleksas bus perduotas Turto bankui

Фото BFL/Кястутиса Ванагаса

Lukiškių kalėjimo kompleksas bus perduotas Turto bankui, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. Finansų ministerija teigia, jog bankas tinkamai jį valdytų ir spręstų, kaip geriau jį panaudoti.

Turto bankas siūlo įvertinti viso kompleksą vystymo galimybę įgyvendinant viešojo ir privataus sektorių partnerystę. Ateityje dalį patalpų numatoma panaudoti edukacinėms veikloms, o tem reikės atnaujinti pastatus bei investuoti daug lėšų. 

Anot Turto banko, iki 2021 metų kovo pabaigos ketinama atlikti rinkos tyrimą, koks būtų susidomėjimas partnerystės projektu, kokios pastatų panaudojimo galimybės komercinei veiklai, taip pat privataus verslo patirtis, lūkesčiai ir pajėgumai įgyvendinti projektą.

Atlikus rinkos tyrimą, Vyriausybei būtų pateikti siūlymai dėl projekto vystymo.

Turto bankas spalio pabaigoje skelbė ketinantis laikinai išnuomoti visą kompleksą ar atskiras jo dalis.  Skelbta, jog dalį komplekso planuojama parduoti, maždaug trečdalį – nuomoti edukaciniams projektams ir kitiems viešiesiems poreikiams.

Lukiškių komplekse yra šeši pastatai: Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, administracinės, gamybinis patalpos, kalėjimas, kalėjimas-ligoninė, tvora su kontroliniu perėjimo postu. Jie įtraukti į Kultūros vertybių registrą ir turi nacionalinės kultūros vertybės statusą.

Kaliniai iš Lukiškių kalėjimo iškelti maždaug prieš metus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.