Vyriausybė nesutinka pripažinti Vilniaus metro ypač svarbiu projektu

Фото из открытых источников

Vyriausybė trečiadienį nepritarė Seimo nutarimo projektui dėl Vilniaus metro pripažinimo ypač svarbiu projektu. 

Neigiamą išvadą pernai gruodį jau pateikė ankstesnės kadencijos Ministrų kabinetas, tačiau naujo  Seimo valdyba šiemet pakartotinai kreipėsi į Vyriausybę, BNS pranešė Susisiekimo ministerija. 

Pasak jos, Vilniaus savivaldybė nėra priėmusi sprendimo dėl metro poreikio, o tai yra būtina sąlyga Seimui pripažįstant projektą ypatingos valstybinės svarbos projektu. Savivaldybė teigia taip pat nepritarianti Seimo narių iniciatyvai. 

Praėjusios kadencijos 32-iejų įvairioms frakcijoms priklausančių Seimo narių parengtame nutarimo projekte siūloma pripažinti Vilniaus metropoliteno projektą ypatingos valstybinės svarbos projektu ir pasiūlyti Vyriausybei pradėti jo įgyvendinimą. 

Parlamentas 2018 metų rudenį priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą ir sudarė sąlygas privatiems investuotojams imtis metro statybų. Jų reglamentavimas įsigaliojo 2020 metų pradžioje.   

Metro rėmėjai yra sakę, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro linijas, būtų atvertas kelias šimtų milijonų eurų vertės investicijoms, jis miestą išlaisvintų iš spūsčių. 

Tačiau metro kritikai teigė, kad statybos neatsipirks, metro naudosis nedaug žmonių, statybos pakenks paveldui. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *