Vyriausybė nuo šeštadienio grąžina privalomas kaukes parduotuvėse, viešajame transporte

Photo credit: Russ Allison Loar on Visual hunt / CC BY-NC-ND

Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad nuo šeštadienio kaukes vėl bus privaloma dėvėti uždarose patalpose, įskaitant prekybos centrus ir viešąjį transportą, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

„Situacija tiek Lietuvoje, tik visame pasaulyje eina blogyn, susirgimų skaičius didėja, siekiant apsaugoti mūsų ekonomiką, aiškiai siunčiant ženklą, kad mes neuždarinėsime (verslo įstaigų), prašysime  ir reikalausime visuomenės dėvėti kaukes“, – Vyriausybės pasitarime sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Siūlome dėvėti kaukes viešajame transporte, uždarose prekybos patalpose ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus viešojo maitinimo paslaugas teikiančiose vietose, ir renginius, kultūros ir sporto“, – teigė ministras.

Kol kas kaukės nėra grąžinamos į įstaigas, tačiau premjerą Saulių Skvernelį pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sakė, kad tokie sprendimai galimi ateityje, jei epidemiologinė situacija blogės.

„Prie kaukių grąžinimo einama laipsniškai, kalbant apie įstaigas, organizacijas, tokio reikalavimo nebus, bet taip pat planuojama įvesti, jei situacija keisis“, – po Vyriausybės posėdžio sakė Ž. Vaičiūnas.

Teisingumo ministras E. Jankevičius teigė, kad šeštadienio data kaukių grąžinimui numatyta, jog verslas bei žmonės spėtų pasiruošti, tačiau apsaugos priemones rekomenduojama pradėti nešioti jau šiuo metu.

„Ir dabar ta rekomendacija yra galiojanti, mes dar galime ją sustiprinti ir akcentuoti – jau nuo šiandien labai stipriai rekomenduojame dėvėti kaukes“, – sakė E. Jankevičius.

Pasak Ž. Vaičiūno, „principinis sprendimas grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose prekybos ir paslaugų teikimo vietose, išskyrus atvejus, kai paslaugos teikimas su kauke neįmanomas, priimtas stebint epidemiologinę situaciją“.

Anot jo, išimtys privaloma kaukių dėvėjimui bus taikomos viešojo maitinimo įstaigose bei sporto ir kultūros renginiuose, nes pastariesiems yra numatyti atskiri reikalavimai.

„Taip pat yra dvi išimtys, susijusios su kultūros, sporto renginiais, taip pat su viešojo maitinimo įstaigomis, nes šiais atvejais yra nustatyti atskiri reikalavimai, pakankamai griežti, dėl atstumų“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Jis pažymėjo, kad už kaukių dėvėjimo kontrolę yra atsakingos įstaigos, kuriose toks reikalavimas galioja.

„Privalomas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose operacijų vadovo sprendimu bus įvedamas nuo šeštadienio, rugpjūčio 1 dienos, kad būtų keletas dienų pasiruošti verslui, nes už kaukių dėvėjimo kontrolę atsako įstaigos, kurių patalpose šis reikalavimas įvedamas“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas šalyje buvo privalomas tam tikru metu per karantiną, šį pavasarį įvestą dėl koronaviruso grėsmės.

Šiuo metu kaukės yra rekomenduojamos.

Ministrų kabinetas trečiadienį taip pat pakeitė kriterijus dėl karantino režimo ir nustatė, kad tie patys kriterijai galiotų ir sprendžiant dėl papildomų apsaugos priemonių naudojimo.

Nustatyta riba, kad su protrūkiais ar įvežtiniais atvejais nesusijusių COVID-19 atvejų dalis turi sudaryti ne daugiau kaip 10 proc. naujų atvejų per savaitę.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tokia formuluotė reiškia, kad būtų vertinamas ir viruso plitimas visuomenėje, kai nepavyksta nustatyti, kur įvyko užsikrėtimas.

Taip pat nustatyta, kad sprendžiant dėl papildomų apsaugos priemonių naudojimo ir kitų būtinų priemonių taikymo kriterijus būtų per pastarąsias 14 dienų 3 atvejus 100 tūkst. gyventojų viršijęs sergamumas.

Anot ministerijos, tai būtų 85 koronaviruso infekcijos atvejai per pastarąsias 14 dienų – vidutiniškai 6–7 nauji atvejai per dieną. Iki šiol šis kriterijus buvo ne daugiau nei 5 įvežtiniai COVID-19 atvejai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *