Vyriausybė patvirtino paramos verslui planą, ragina neatleidinėti darbuotojų

Фото BFL/Паулюса Пяляцкаса

Vyriausybė pirmadienį paskelbė 5 mlrd. eurų vertės ekonomines priemones padėti sumažinti žalą įmonėms ir darbuotojams dėl naujojo koronaviruso sukeltos krizės, o Lietuvos bankas perspėjo, kad šalies ekonomika šiemet smuks daugiau kaip vienu procentu.

Patvirtinus planą, premjeras Saulius Skvernelis paragino verslą neatleidinėti darbuotojų, o naudotis kompensacinėmis priemonėmis.

Plane ekonomikos skatinimui numatyta 1 mlrd. eurų, po pusę milijardo – sveikatos apsaugai, darbo vietų išsaugojimui ir įmonių likvidumo išsaugojimui.

Dar 2,5 mrld. eurų sudarys Lietuvos banko priemonės.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis teigė, kad krizės akivaizdoje Vyriausybei ypatingai svarbi kiekviena išsaugota darbo vieta.

„Kviečiu nesinaudoti lengviausiomis galimybėmis mažinti darbuotojų skaičių, o naudotis tomis kompensacinėmis priemonėmis, kurios šiandien buvo priimtos ir išsaugoti darbo vietas“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, kad ekstremaliomis sąlygomis dirbantiems biudžetinių įstaigų darbuotojams turės būti mokami priedai.

„Biudžetiniame sektoriuje darbuotojai, kurie dirba karantino sąlygomis, jiems reikia, galima ir būtina mokėti papildomus priedus už tas sąlygas, kuriomis tenka darbuotis. Lėšų tam yra, stygius negali būti pasiteisinimas. Kiekviena institucija turi teisę nusistatyti adekvačius priedus“, – teigė premjeras.

Plane numatyti mokestiniai atidėjimai nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui, valstybės pagalba išsaugojant darbuotojus, taip pat numatoma didinti valstybės skolinimosi limitus.

Vyriausybė taip pat planuoja padidinti skolinimosi limitą – ji galės papildomai pasiskolinti 5 mlrd. eurų.

Vyriausybės sprendimu Lietuvoje nuo pirmadienio įvestas karantinas, į Lietuvą draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių bei gyventojams išvykti iš šalies, uždaryta dauguma parduotuvių, visos viešojo maitinimo įstaigos, pramogų ir sporto vietos, muziejai, mokyklos, tačiau draudimai neapima prekių judėjimo.

Lietuvos bankas pirmadienį paskelbė prognozę, kad Lietuvos ekonomika šiemet susitrauks mažiausiai 1,2 proc. Anksčiau centrinis bankas šiems metams prognozavo 2,5 proc. augimą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.