Vyriausybė patvirtino UNESCO paveldo metų renginių programą

Vyriausybė trečiadienį patvirtino renginių programą, skirtą 2020-aisiais paminėti UNESCO pasaulio paveldo metus.

Programoje numatyta, kad Lietuvoje bus rengiamos konferencijos, ekskursijos, kuriami dokumentiniai trumpametražiai filmai, siekiant supažindinti visuomenę su šalyje saugomais Pasaulio paveldo objektais.

UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metų minėjimas siejamas su svarbiomis jubiliejinėmis datomis. Šiemet minimos 20-osios Kuršių nerijos ir 15-osios Struvės geodezinio lanko įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktys. 2019 metais buvo švenčiamos 25-osios Vilniaus istorinio centro ir 15-os Kernavės archeologinės vietovės įrašymo sukaktys.

„Lietuvai kaip ir kiekvienai kitai valstybei yra didelė garbė ir atsakomybė turėti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų kultūros ir gamtos paveldo objektų. Šie metai – tai puiki proga iš naujo įvertinti mūsų turimą unikalų, pasaulinio masto kultūros paveldą, sudaryti sąlygas geriau jį pažinti ir saugoti“, – pranešime spaudai teigė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Pasak Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Paveldo programų vadovės Renatos Vaičekonytės-Kepežinskienės, minint šiuos metus bus siekiama didinti vietovių žinomumą ir skatinti kultūrinį turizmą. 

Per šiuos metus planuojama parengti turistinį maršrutą – pažintinį taką po Struvės geodezinio lanko punktus bei parengti tam skirtą leidinį.
 
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje bus rengiama edukacinė paroda „Lietuvos vertybės UNESCO sąrašuose ir registruose“. Taip pat ketinama sukurti šiai parodai skirtą mobiliąją programėlę.
 
Valstybinė kultūros paveldo komisija planuoja rengti visuomenei skirtą renginių-diskusijų ciklą apie paveldo tvarkymą, apsaugą bei inovacijų įtaką.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *