Vyriausybė pritarė elektros ir dujų kainų kompensavimo tvarkai

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Vyriausybė trečiadienį pritarė elektros ir gamtinių dujų kainų kompensavimo gyventojams tvarkai nuo šių metų liepos. Energetikos, Gamtinių dujų bei Elektros energetikos įstatymų pakeitimus dar svarstys Seimas.

Pasak energetikos ministro Dainiaus Kreivio, pakeitimai susiję su Vyriausybės infliacijos pasekmių švelninimo paketu.

„Siekiama suvaldyti gamtinių dujų ir elektros energijos kainų šoką galutiniams vartotojams – buitiniams ir nebuitiniams vartotojams, pirmiausia verslui, sudaroma galimybė iš valstybės biudžeto lėšų šiems vartotojams kompensuoti dalį elektros energijos ir gamtinių dujų kainos“, – posėdyje teigė ministras.

Pagal ministerijos siūlymą, išlaidos iš dalies bus kompensuojamos iš valstybės lėšų, o paramą gaus visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas.

Bus kompensuojama tiek papildoma dedamoji prie persiuntimo kainos, tiek energijos tiekimo kaina.

Įstatymuose siūloma Vyriausybei nustatyti minimalią 1 kWh elektros kainą, žemiau kurios dalinis kompensavimas netaikomas, taip pat konkrečius jo dydžius.

Už dalinio kompensavimo administravimą buitiniams vartotojams būtų atsakingas Energijos skirstymo operatorius (ESO).

Siūloma įtvirtinti ir nuostatas dėl papildomos VERT tiekėjų priežiūros, susijusios su jų kainodara, taip pat „saugiklius“, kad tiekėjai nepiktnaudžiautų buitiniams vartotojams taikoma elektros kainodara.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė balandžio pradžioje sakė, kad patvirtinus kompensacijas tiek elektros, tiek dujų kainos neturėtų augti labiau nei 40-50 proc., o konkrečius jų dydžius nustatys VERT.

Pasak jos, nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusiems vartotojams numatoma subsidijuoti tarifą, kad jis nebūtų didesnis negu 23 centai už kWh.

VERT pirmininkas R. Pocius tuomet teigė, kad valdžiai nesiimant jokių veiksmų pagal dabartines rinkos tendencijas elektros kaina nuo liepos 1 dienos augtų apie 80–90 proc. (iki 31–32 centų už kilovatvalandę). Tuo metu gamtinių dujų kaina augtų 2-2,4 karto.   

Buitinių vartotojų kainų kompensavimui siūloma skirti 570 mln. eurų iš valstybės biudžeto, verslui – 120 mln. eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *