Vyriausybė Seimui siūlo numatyti privalomo periodinio testavimo dėl COVID-19 tvarką

Nuotrauka sam.lrv.lt

Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymo pataisomis, kurios leistų įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl COVID-19.

Seimui bus teikiamos Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, kuriose numatyta, jog Vyriausybė, esant ekstremaliajai situacijai gali nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga.

Taip pat siūloma numatyti, kad nustačius darbovietėje ligos protrūkį, darbuotojams taip pat būtų leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga. Išsitirti turinčių darbuotojų sąrašą nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Tuo atveju, jeigu darbuotojas be svarbios priežasties atsisakytų nustatytu laiku pasitikrinti, darbdavys privalėtų nušalinti jį nuo darbo ir nemokėti jam darbo užmokesčio arba skirti dirbti nuotoliniu būdu iki tos dienos, kol jis pasitikrins.

Taip pat numatyta, jog darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos gali būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

Seimo bus prašoma šias pataisas svarstyti ypatingos skubos tvarka.

Šias pataisas Vyriausybė planavo svarstyti dar pirmadienį ir trečiadienį teikti Seimui, tačiau Ministrų kabinete kilo neaiškumų dėl formuluočių, tad šio klausimo svarstymas buvo atidėtas ir projektas pakoreguotas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.