Vyriausybė siūlo didinti stipendijas jauniems ir neįgaliems sportininkams

Nuotrauka vilnius.lt

Vyriausybė siūlo didinti stipendijas jauniems ir neįgaliems sportininkams.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotoms Sporto įstatymo pataisoms, numatančioms, jog sportininkų su negalia valstybės stipendijų dydžiai būtų prilyginti kitų sportininkų stipendijų dydžiams, taip pat plėsti galinčiųjų gauti stipendijas ratą.

„Pakeitus įstatymą, valstybės stipendiją turės teisę gauti paralimpinių ar kurčiųjų žaidynių, į paralimpinių ar kurčiųjų žaidynių  programą įtrauktų rungčių pasaulio neįgaliųjų čempionatų 4–8 vietų laimėtojai. Šiuo metu ją gali gauti tik 1–3 vietų laimėtojai“, — pranešime teigia švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Siūloma, kad olimpinių, paralimpinių, kurčiųjų žaidynių pirmosios vietos laimėtojai gautų 1053 eurų dydžio valstybės stipendiją. Šiuo metu jiems skiriama 897 eurų dydžio valstybės stipendija.

Pasak ministerijos, Sporto įstatymo pataisos taip pat turėtų užtikrinti mažiausių valstybės stipendijų jauniems sportininkams augimą. Šiuo metu mažiausia stipendija, skiriama už pasaulio jaunimo ir jaunimo olimpinių žaidynių 4–6 vietą, Europos jaunimo čempionatų 2–3 vietą, pasaulio jaunimo neįgaliųjų čempionatų ar Europos jaunimo neįgaliųjų čempionatų pirmąją vietą yra 117 eurų. Pataisomis siūloma ją didinti iki 273 eurų.

Tobulinant Sporto rėmimo fondo mechanizmą siūloma finansavimą skirstyti į tris sritis: fizinio aktyvumo veikloms, sporto bazių gerinimui bei sporto šakų plėtrai ir tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms.

Fizinio aktyvumo veiklų sritis apimtų iki šiol buvusias 4 sritis: šalia fizinio aktyvumo veiklų į ją įeitų inventoriaus ir įrangos įsigijimas, renginių organizavimas ir kvalifikacijos tobulinimas bei sporto informacijos sklaida.

Atsiradusiai naujai sričiai – sporto šakų plėtrai ir tarptautinėms varžyboms – paraiškas galėtų teikti tik sporto federacijos arba jų nariai.

Sporto rėmimo fondo biudžetas 2021 metais sudarys 21,41 mln. eurų. Šiemet jis sudaro 17,53 mln., pernai – 13,663 mln. eurų,.

Siekiant apsaugoti sportininkų teises siūloma įtvirtinti, kad federacijos privalo sudaryti sporto veiklos sutartis su visais nacionalinių rinktinių nariais. Sutartyse turėtų būti aptartos šalių teisės ir pareigos, atsakomybės, susijusios su pasirengimu ir dalyvavimu aukšto meistriškumo sporto varžybose atstovaujant Lietuvai.

Taip pat siūloma įtvirtinti, kad sporto šakų federacijos turi atlikti finansinių ataskaitų auditą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *