Vyriausybė spręs dėl naujo pasienio punkto į Karaliaučių steigimo

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl naujo pasienio punkto į Rusijos Karaliaučiaus sritį steigimo.

Susisiekimo ministerija BNS atsiųstame komentare teigė, kad Lietuvos pusėje esančio Rambyno pasienio kontrolės punkto rangos darbai yra užbaigti.

Ministerija tikisi, kad naujasis punktas pradės veikti kitų metų pabaigoje.

Anot ministerijos, Rusija savo pusėje esančio Dubki punkto statybos darbus rengiasi užbaigti kitais metais.

„Naujasis sienos perėjimo punktas Rambynas – Dubki sujungs Panemunę ir Sovietską (Tilžę) bei padidins pasienio kontrolės punktų pralaidumą tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus srities“, – rašoma komentare. 

Ministerija akcentuoja, kad Rambyno punktas įsteigtas siekiant nukreipti krovinines transporto priemones Panemunės ir Sovietsko (Tilžės) aplinkkeliu.

„Tikimasi, kad sumažės transporto grūstys, triukšmas, oro užterštumas Panemunės ir Sovietsko (Tilžės) miesto gyventojams. Šiuo metu krovininės transporto priemonių vairuotojai, norintys kirsti valstybės sieną, priversti vykti per Panemunės ir Sovietsko (Tilžės) miesto teritorijas, nes tiek Panemunės, tiek Sovietsko (Tilžės) pasienio kontrolės punktai įrengti miestų teritorijose“, – tvirtinama komentare. 

Susisiekimo ministerija teigia, kad Rambyno punkto įrengimas kainavo 16,5 mln. eurų.

Komentare BNS ministerija rašė, kad 2017 metais Rusijos pusėje esančio Dubki pasienio kontrolės punkto darbai buvo sustoję, tačiau šiuo metu jie yra vykdomi. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *