Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo atšaukti karantiną nuo birželio 16 dienos

Nuotrauka vrm.lrv.lt

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo ministrų kabinetui pritarti dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino atšaukimui nuo birželio 16 dienos, tačiau liktų galioti vasario pabaigoje paskelbta ekstremali situacija.

Tai po ekstremalių situacijų komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams pranešė komisijai vadovaujanti vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Jos vadovaujama komisija taip pat siūlo iki liepos 16 dienos pratęsti laikiną vidaus sienų kontrolę, vykdant į Lietuvą atvykstančių asmenų patikrinimus oro uostuose, Klaipėdos jūrų uoste.

Tai reiškia, kad pasų patikra galios tik atvykstantiems lėktuvais arba keltais, o važiuojantiems keliais tikrinimo procedūrų nebus.

Be kita ko, siūlomos ir dvi naujos užsieniečių, kuriems galima atvykti, kategorijos: nacionalinės vizos turėtojai ir atvykstantys iš saugių trečiųjų šalių.

Saugia šalimi laikoma ta, kuri atitinka nustatytus sergamumo kriterijus. Šių šalių sąrašą kiekvieną savaitę skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Atšaukus karantiną, taip pat siūloma neberiboti maitinimo ir pasilinksminimo darbo laiko, kas dvi savaites didinti renginių dalyvių skaičių.

Be kita ko, atšaukus karantiną, išliktų tam tikri reikalavimai dėl saugaus atstumo ir higienos laikymosi.

Šiuos reikalavimus po karantino atšaukimo tvirtins sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Karantinas dėl koronaviruso grėsmės įvestas kovo 16 dieną, o valstybės lygio ekstremali situacija paskelbta vasario 26 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.