Vyriausybės patvirtinti sugriežtinimai dėl karantino – nepakankami — G. Nausėda

Nuotrauka lrp.lt/Robertas Dačkus

Vyriausybės pirmadienį patvirtini karantino sąlygų sugriežtinimai yra nepakankami suvaldyti koronaviruso plitimui, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Sprendimai, kurie paskelbti šiandien, ne visi, mano požiūriu, adekvatūs šiai labai rimtai susiklosčiusiai situacijai“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė prezidentas.

Šalies vadovo vertinimu, Vyriausybė turėjo griežčiau pareikalauti nuotolinio darbo, tokį režimą nustatydama ne tik valstybiniam sektoriui.

„Tarp tokių įvardinčiau priemonę dėl nuotolinio darbo organizavimo, manau, tai nepakankama priemonė, apimanti tik valstybinių ir savivaldybių institucijų įmones. Ekspertai pažymėjo, kad būtina stengtis (įvesti) nuotolinio darbo režimą kiek įmanoma platesnėje apimtyje įmonių“, – pažymėjo G. Nausėda.

„Taip pat pajungti ir aktyvizuoti tuo tikslu Valstybinę darbo inspekciją, karštąsias linijas, kurioms būtų galima pranešti apie pažeidimus, todėl ši priemonė yra per silpna“, – teigė prezidentas.

Laikinoji Vyriausybė pirmadienį priėmė nutarimą, kuriuo nuo trečiadienio sugriežtino karantino sąlygas ir pratęsė jį iki metų pabaigos.

Vienas pakeitimų – valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos pereina prie nuotolinio darbo ir klientų aptarnavimo, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

Kuo daugiau pereiti prie nuotolinio darbo ir griežčiau kontroliuoti patį darbo organizavimą siūlė sekmadienį posėdžiavę ekspertų grupės prie Prezidentūros atstovai. 

Prezidento vertinimu, į kitus ekspertų grupės patarimus daugiau ar mažiau buvo atsižvelgta, nors kai kurie sprendimai irgi galėjo būti griežtesni.

„Aš manau, kad iš esmės šitie reikalavimai buvo patenkinti, ekspertų dauguma rekomendacijų buvo įgyvendinta, tačiau kai kurios priemonės galėjo būti griežtesnės, ir jos būtų davusios greitesnį rezultatą. Tenka konstatuoti, kad sprendimus dėl tolesnių priemonių griežtinimo teks priimti naujai Vyriausybei ir tikiuosi labai greitų ir ryžtingų sprendimų šitoj srityje“, – pažymėjo šalies vadovas.

Kadenciją baigiantis Ministrų kabinetas uždraudė daugiau nei dviejų šeimų ar namų ūkių artimus kontaktus, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Taip pat uždrausta rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei juose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos ir ar namų ūkiai, ir jos būtų leidžiamos ne daugiau nei 10 asmenų.

Prekybos centruose bus labiau ribojami klientų srautai, nustatyta, kad prie prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, rekomenduojama nustatyti ilgesnį parduotuvių darbo laiką, jose lankytis vienam šeimos asmeniui.

Karantino trukmė pratęsta iki gruodžio 31 dienos 24 val., nutarimas įsigalioja nuo trečiadienio.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.