„Wolt“ kurjeriai Vilniuje rengia streiką

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Maisto bei kitų prekių išvežiojimo bendrovės „Wolt“ kurjeriai pirmadienį Vilniuje rengia streiką, protestuodami prieš pakeitimus matuojant jų nuvažiuotą atstumą bei naują darbo apmokėjimo modelį.

Lietuvos kurjerių asociacija pranešė, kad protesto akcija vyks Užupio skvere, joje laukiama 50-100 „Wolt“ kurjerių, kurie pagal savivaldybės patvirtintą planą penkioms minutėms blokuos eismą.

Pasak pranešimo, liepos viduryje „Wolt“ paskelbė apie naują apmokėjimo sistemą, kuri turėtų įsigalioti nuo pirmadienio.

„Iki šiol bazinis tarifas kurjeriui už vieną pristatymą buvo 3 eurai su priedu už tolimesnius nei 3 kilometrai pristatymus“, – pranešime sakė asociacijos vadovas Vukas Vukotičius.

„Tačiau „Wolt“ jau dabar matuoja ne realų nuvažiuotą atstumą, o nustato jį pagal tiesią liniją žemėlapyje, lyg kurjeriai naudotųsi malūnsparniais. Kartais realus atstumas būna dvigubai didesnis, o dar reikia grįžti iki restoranų“, – tvirtino jis.

Anot asociacijos, naują sistemą įmonė ėmė diegti net anksčiau nei skelbė – nauji kurjeriai jau nuo liepos pabaigos dirba mažesniu baziniu tarifu.

Kurjeriai atkreipia dėmesį, kad konkuruojančioje platformoje „Bolt Food“ atstumas matuojamas pagal trumpiausią „Google Maps“ maršrutą. Jų teigimu, įmonė taip siekia „sutaupyti pinigų kurjerių sąskaita“.

Mitinguotojai nurodo reikalausiantys, kad būtų paliktas bazinis trijų eurų tarifas, matuojami realiai nuvažiuojami atstumai ir nepanaikinti priedai už darbą savaitgaliais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.