Žaliųjų lentelių sankryžas Transporto kompetencijų agentūra vertins skubos tvarka

Sankryžos, kuriose norima grąžinti žalias lenteles, bus vertinamos skubos tvarka, pranešė Transporto kompetencijų agentūra.

Atsižvelgiant į skirtingas situacijas, kaip teigia agentūra, kiekviena sankryža bus analizuojama individualiai. 

„Vertinant galimybes sankryžoje grąžinti lenteles su žalia rodykle, bus atsižvelgiama į savivaldybių pateiktus srautų sankryžoje duomenis, surinktus intensyviausią valandą“, – rašoma Transporto kompetencijų agentūros išplatintame pranešime.

Pasak jo, specialistai, priimdami sprendimą dėl dešiniojo posūkio lentelių grąžinimo, vertins eismo saugą ir transporto pralaidumą.

Gavus neigiamą išvadą dėl lentelių sankryžoje grąžinimo, savivaldybėms bus pateikiama išsami informacija dėl sankryžos perspektyvinių sprendinių ir galimų tolesnių pakeitimų.

Anot Transporto kompetencijų agentūros direktorės Godos Bražytės-Balčiūnės, savivaldybės, laukdamos, kol įstaiga įvertins dokumentus, gali savo nuožiūra įsirengti žaliąsias rodykles. 

„Savivaldybės, įvertinusios atitinkamos sankryžos eismo saugos situaciją, gali Transporto kompetencijų agentūros pateiktų dokumentų vertinimo metu eksploatuoti lentelę su žalia rodykle“, – pranešime cituojama G. Bražytė-Balčiūnė.

Sostinės vicemeras Vytautas Mitalas penktadienį BNS sakė, kad Vilnius to daryti nesiruošia.

„Gali atsitikti taip, kad pakabinus rodyklę, kompetencijų agentūra išaiškintų, kad ten ji negali būti. Tuomet būtų sukelta papildoma ir nebūtina pavojinga situacija eismo saugumo požiūriu. Pirmyn-atgal kabinėjimo nenorime, norime greitai ir aiškiai susitarti, kur rodyklės gali atsirasti“, – situaciją komentavo vicemeras.

Naikinti žaliąsias rodykles Susisiekimo ministerija pasiūlė dar 2014-aisiais, remdamasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu. Jis, pasak ministerijos, parodė, kad sankryžose su žaliosiomis rodyklėmis kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.

Rodyklės panaikintos nuo sausio, tačiau savivaldybėms pasipiktinus dėl išaugusių transporto spūsčių, Vyriausybė sprendimą atšaukė.

Praėjusį penktadienį įsigaliojo Transporto kompetencijų agentūros parengta žaliųjų lentelių įrengimo metodika – nustatyti nauji reikalavimai, kada galima grąžinti rodykles. Tai sukėlė savivaldybių pasipiktinimą, nes derinimas dėl lentelių grąžinimo gali užtrukti ir tris mėnesius.

Žaliosios rodyklės leidžia automobiliams sukti į dešinę ir degant raudonam šviesoforo signalui, prieš tai sustojus prie sankryžos ir įsitikinus, kad tai netrukdo pėsčiųjų, kitų transporto priemonių eismui ir saugumui.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *