Žmonėms atveriamas Seimo rūmų Didysis kiemas

Фото BFL/Кястутиса Ванагаса

Nuo pirmadienio visuomenei atveriamas Seimo rūmų Didysis kiemas.

Iki šiol jis buvo atidaromas tik švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną ir minint Sausio 13-osios įvykius, taip pat vykstant kitiems šventiniams renginiams.

Kaip pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius, pirmuosius atviro kiemo svečius pirmadienį 17 val. pasitiks Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Džiaugiuosi, kad Seimas žengia dar vieną atsivėrimo žingsnį. Didysis Seimo kiemas yra viena iš tų vietų, kurioje dar gyvi yra prieš 30 metų čia vykusios atgimstančios Lietuvos gynybos prisiminimai. Dėl to tikiu, kad ši vieta taps jaukia ir informatyvia Vilniaus viešąja erdve su išties įspūdingais savo meniniais akcentais“, – sako Seimo vadovas.

Lankytojai, užsukę į parlamento Didįjį kiemą, galės apžiūrėti didžiausius bronzos bareljefus Lietuvoje – skulptoriaus Stepono Šarapovo kūrinius „Disputas“ ir „Kelias“, pastarąjį po autoriaus mirties baigė skulptorius Dovydas Zundelovičius. Taip pat bus galima iš arčiau pamatyti Daliutės Onos Matulaitės skulptūrą „Gražina“, apžiūrėti architektūrines pastato detales.

Nuo pirmadienio darbo dienomis Seimo rūmų Didysis kiemas visuomenei bus atvertas 17–21 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis 11–21 valandomis. Kiemas bus atviras iki rugsėjo 6 dienos. Lankytojai kieme galės laisvai fotografuoti, įėjimas laisvas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.