A. Armonaitė: su Vokietija deriname veiksmus dėl Kinijos spaudimo

Фото eimin.lrv.lt

Lietuva su Vokietija derina veiksmus dėl Kinijos ekonominio spaudimo Lietuvai, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Antradienį ji susitiko su Vokietijos federalinės ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos parlamentine valstybės sekretore Franziska Brantner (Franciska Brantner).

„Tikimės, kad Vokietija aktyviai parems šiuo metu Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančios Prancūzijos iniciatyvą kuo greičiau parengti naują kovos su prievartos veiksmais priemonę, kurią būtų galima taikyti būtent susiklosčius ypatingoms aplinkybėms, pavyzdžiui, panašiai padėčiai, kuri kilo Lietuvos santykių su Kinija srityje“, – pranešime sakė  A. Armonaitė.

Pasak jos, Kinijos veiksmų pasekmes jaučia ne tik Lietuva, bet ir visa ES vidaus rinka. Nuostolių patiria vokiečių, prancūzų, norvegų, estų ir kitų ES šalių įmonės. Taip, pasak jos, tikrinamas ES atsparumas Kinijos spaudimui.

Anot pranešimo, F. Brantner susitikime patvirtino paramą Lietuvai. Jos teigimu, Lietuvos verslas, ieškodamas naujų rinkų, galėtų pasinaudoti Vokietijos prekybos rūmų atstovybių paslaugomis, o  Vokietija Lietuvą tebevertina kaip patrauklią vietą investicijoms.

ES privalo turėti vieningą užsienio prekybos politiką ir su trečiosiomis šalimis kalbėti vienu balsu, teigė F. Brantner, rašoma pranešime.

2020 metais Vokietija buvo pirma pagal dydį Lietuvos paslaugų eksporto rinka, kuri sudarė 15 proc. (1,6 mlrd. eurų) viso Lietuvos paslaugų eksporto. Dvišalė prekyba siekė 6 mlrd. eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *