A. Bilotaitė: Rusijos karo nusikaltimai Ukrainoje nesuderinami su jos naryste JT

Фото Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Rusijos vykdomi karo nusikaltimai Ukrainoje nesuderinami su jos naryste Jungtinėse Tautose (JT), sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienį vaizdo kreipimesi šios tarptautinę taiką ir saugumą palaikančios organizacijos konferencijoje ministrė pabrėžė, jog Rusijos karas prieš Ukrainą turi tiesioginį poveikį prekybos žmonėmis, ginklų kontrabandos ir neteisėto migrantų gabenimo sritims, įskaitant hibridinėms atakoms režimų naudojamus neteisėtus migrantus.

„Mes turime ne tik kovoti su nusikalstamumu – mes privalome padaryti viską, kad pašalintume jį sukeliančius veiksnius. Dalyvaujant įvairiuose JT formatuose kaskart kyla klausimas – kaip valstybė agresorė, kuri pažeidžia tarptautinę teisę ir aneksuoja suverenių šalių teritorijas, gali būti šios konferencijos ir kitų JT forumų dalyve?“, – JT konvencijos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą konferencijoje kalbėjo ministrė, cituojama ministerijos pranešime.

Фото Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Kitais metais bus minima JT konvencijos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą 20 metų įsigaliojimo sukaktis. A. Bilotaitės teigimu, ši konvencija labai prisidėjo skatinant šalių narių bendradarbiavimą ir siekiant veiksmingiau užkirsti kelią tarptautiniam organizuotam nusikalstamumui ir su juo kovoti.

„Šiandien galime įvertinti du dešimtmečius savo darbo, kurio tikslas – padaryti pasaulį geresne, o svarbiausia – saugesne vietą gyventi. Mums ir mūsų vaikams. Tačiau, nors daugelis valstybių narių deda visas pastangas stiprindamos pasaulinį saugumą ir kovodamos su nusikalstamumu, kitos vykdo karo nusikaltimus“, – teigė A. Bilotaitė.

Ministrė paragino JTO šalis nares tęsti bendras pastangas padedant Ukrainai ir jos žmonėms.

JT konvencijos prieš tarptautinį organizuotą nusikalstamumą konferencijoje visą šią savaitę dėmesys skiriamas kovai su organizuotu nusikalstamumu, prekyba žmonėmis, migrantų gabenimu bei nelegalia ginklų ir jų dalių gamyba bei gabenimu.

Фото Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *