A. Dulkys: dėl ukrainiečių svarstoma didinti maksimalų vietų skaičių vaikų darželiuose

Nuotrauka vilnius.lt/ Sauliaus Žiūra

Norint sudaryti geresnes sąlygas ukrainiečių vaikams lankyti darželius, svarstoma didinti higienos normą, nustatančią maksimalų darželinukų skaičių grupėse, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Yra svarstoma, kaip spręsti klausimą dėl Ukrainos vaikų. Tai jauniausiose grupėse yra pasiūlymas, kad galbūt tos grupės galėtų būti didinamos nuo 15 iki 17, vyresnių – nuo 20 iki 22“, – žurnalistams šią savaitę sakė A. Dulkys, jo pasisakymą pirmadienį reportaže transliavo LRT.

Profesinių sąjungų atstovams abejojant, kad tokia tvarka gali būti piktnaudžiaujama ir priimant daugiau vaikų ir į lietuviškas grupes, A. Dulkys patikino, toks tai galiotų laikinai „ir, matyt, vienam ciklui – nuo rugsėjo iki rugsėjo“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tvirtino, kad trūkstant vietų kai kurių savivaldybių darželiuose, šiuo sprendimu norima, jog „ukrainiečių šeimos įsilietų į darbo rinką“ ir turėtų kur palikti vaikus.

Darželiams už priimtus ukrainiečių vaikus bus skiriamos papildomos lėšos.

Penktadienio Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje yra apie 5 tūkst. ukrainiečių vaikų iki 6 metų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *