A. Lukašenka ragina Tarptautinės ledo ritulio federacijos vadovą neperkelti čempionato

Фото president.gov.by

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį paragino Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) vadovą nepasiduoti didėjančiam spaudimui perkelti šiemetinį pasaulio čempionatą.

IIHF prezidentas Rene Faselis (Renė Fazelis) atvyko vizito į Minską, Baltarusijos valdžios kritikams ir Europos Sąjungos šalims raginant perkelti čempionatą iš Baltarusijos dėl šioje šalyje naudojamų griežtų priemonių prieš politinius oponentus.

„Jei Tarptautinė ledo ritulio federacija sugebės atlaikyti šį neteisingą spaudimą, tuomet mes surengsime pasaulio čempionatą“, – R. Faseliui pasakė A. Lukašenka.

„Dabar viskas priklauso nuo jūsų“, – sakė jis.

Šiemetinis ledo ritulio pasaulio čempionatas gegužės ir birželio mėnesiais turi vykti Baltarusijoje ir Latvijoje. Tačiau Baltarusiją iki šiol krečia masiniai protestai ir politiniai neramumai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Milicija brutaliomis priemonėmis slopina protestus.

A. Lukašenka, kuris buvo nufotografuotas šiltai apkabinantis R. Faselį, sakė, kad jo šalis yra pasirengusi surengti čempionatą be Latvijos ir užtikrins visų dalyvių saugumą.

„Protestuotojai ir kiti nepatenkinti žmonės čia nešturmuoja vyriausybinių pastatų“, – pareiškė A. Lukašenka, netiesiogiai paminėdamas neseniai įvykusį protestuotojų įsiveržimą į JAV Kapitolijų.

Autoritariškasis lyderis taip pat pareiškė, kad demokratiniai procesai Baltarusijoje, kurią nuolat kritikuoja teisių gynimo grupės, yra „visiškai normalūs“.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad Baltarusijos rugpjūčio rinkimai buvo suklastoti. Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Europos Sąjunga paskelbė sankcijas A. Lukašenkai ir jo sąjungininkams. Latvija yra sakiusi, jog nenori, kad Baltarusija dalyvautų organizuojant ledo ritulio pasaulio čempionatą.

Pirmadienį A. Lukašenka tvirtino, kad jei Latvija atsisako drauge organizuoti čempionatą, tuomet „mes geriausią pasaulio čempionatą surengsime Baltarusijoje“.

Gruodžio pabaigoje R. Faselis sakė padarysiantis „visa, kas įmanoma“, kad 2021 metų pasaulio čempionatas įvyktų Baltarusijoje.

Šešis kartus pasaulio čempionų titulą iškovojusios Čekijos užsienio reikalų ministras Tomašas Petričekas anksčiau sakė negalintis įsivaizduoti čempionato Baltarusijoje. Pasak jo, organizavus čempionatą šioje šalyje būtų „įteisintas represinis režimas“. 

A. Lukašenka, ledo ritulio gerbėjas, reguliariai žaidžia per parodomąsias rungtynes, kuriose kartais dalyvauja ir jo sąjungininkas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *