A. Lukašenkos režimui reikia nuolatinio spaudimo – S. Cichanouskaja

Фото Seimo kanceliarijos /aut. Olga Posaškova

Tam, kad Baltarusijoje įvyktų demokratiniai rinkimai, būtinas nuolatinis spaudimas Aliaksandro Lukašenkos režimui, sako demokratinė Baltarusijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

„Kad Baltarusijoje įvyktų rinkimai, reikia nuolatinio spaudimo režimui šalies viduje ir išorėje, politinė, ekonominė A. Lukašenkos izoliacija, kad režimas pamatytų, jog mes nepasiduodame, nesustojame ir visas pasaulis yra su mumis. Tai priverstų juos atsakyti į mūsų raginimus pradėti taikų dialogą“, – Seimo rūmuose žurnalistams sakė S. Cichanouskaja.

Ji pirmadienį dalyvauja antrajame tarptautiniame Kalinausko forume, skirtame sutelkti demokratinę bendruomenę laisviems ir demokratiškiems rinkimams Baltarusijoje.

„Bet kokia parama, bet koks dėmesys yra svarbūs baltarusiams, kad žmonės žinotų, jog nėra vieni, jog visas pasaulis siekia, kad mūsų šalyje būtų sukurta demokratija“, – teigė S. Cichanouskaja.

Ji pabrėžė, kad būtina tarptautinės bendruomenės pagalba, jog būtų pradėtos derybos su prezidento A. Lukašenkos režimu.

Sveikindama forumą Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad Lietuva ir visas demokratinis pasaulis turi padaryti viską, kad Baltarusijos visuomenė ir žmonės būtų laisvi.

Premjerė Ingrida Šimonytė vylėsi, jog greitai ateis diena, kai tokį renginį bus galima organizuoti demokratiškai išrinktame Baltarusijos parlamente.

„Jau aštuntas mėnuo baltarusiai mušami, sodinami į kalėjimus, išmetami iš universitetų darbų vien už tai, kad turi savo nuomonę, kelia savo vėliavą, nori būti savo šalies šeimininkais“, – kalbėjo ji.

„Žurnalistai kalinami už tai, kad skelbia ne propagandą, o tiesą. Pilietinė visuomenė sistemingai naikinama, o jos lyderiai verčiami palikti šalį, kurioje vietos yra tik diktatoriui Lukašenkai ir nuolankiesiems, paklusniesiems, neišsišokantiesiems“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

I. Šimonytės teigimu, tokią Baltarusiją A. Lukašenka sukūrė su Kremliaus pagalba ir iš paskutiniųjų stengiasi išlaikyti. 

Tačiau, anot jos, pastarųjų metų įvykiai Baltarusijoje parodė, kad kelio atgal diktatoriui nebėra.

Pirmasis tarptautinis Kalinausko forumas Vilniuje surengtas pernai rugpjūtį po prezidento rinkimų Baltarusijoje. Tuomet oficialiu nugalėtoju paskelbtas nuo 1994 metų šaliai vadovaujantis A. Lukašenka, bet opozicija ir Vakarai teigia, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Po rinkimų Baltarusijoje kilo masinių protestų banga. Jėgos struktūros ją slopino jėga.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.