A. Veryga: kitą savaitę turėtų būti parengti sprendimai dėl izoliacijos sutrumpinimo

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Sprendimai dėl galimybės sutrumpinti privalomą dviejų savaičių izoliaciją, atliekant testą dėl koronaviruso, turėtų būti parengti kitą savaitę, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Šitie sprendimai šiuo metu derinami, ruošiami. (…) Labiausiai tikėtina, kad kitą savaitę mes šituos sprendimus turėsim“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė jis.

Anot ministro, planuojama, kad tokie molekulinės diagnostikos (PGR) metodu atliekami tyrimai galėtų būti nemokami.

„Žmogui nereikėtų pačiam mokėti už tokį testą, jei jis norėtų pasidaryti ir išeiti anksčiau iš saviizoliacijos“, – kalbėjo A. Veryga.

A. Veryga taip pat sakė, jog ministerija yra sulaukusi prašymų iš Lietuvos oro uostų, jog tyrimai šiai infekcijai nustatyti galėtų būti atliekami ir pačiuose oro uostuose, tačiau jis abejojo, ar tokių testų darymas būtų prasmingas.

„Oro uostai tokį norą ir pageidavimą yra išsakę. Aš manau, kad mes tam tikrai neprieštarautume. (…) Tik tiek, kad klausimas, kiek tai ką nors keistų. Aš suprantu, kad kai kuriems žmonėms tiesiog norėtųsi pasidaryti“, – komentavo jis.

Anot ministro, didžiausia tikimybė nustatyti susirgimą COVID-19 yra praėjus septynioms–devynioms dienoms po užsikrėtimo, todėl ir tyrimą, siekiant susitrumpinti izoliacijos laiką, reikėtų atlikti panašiu metu, o ne tik atvykus į šalį.

Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas BNS sakė, kad toks pasiūlymas pateiktas, atsižvelgiant į kitų šalių patirtis.

„Kol kas analizuojame tokias galimybes. Ne mes tikrai priimame sprendimus, bet matome užsienio šalių praktiką. Estija – kaip artimiausias pavyzdys, bet nemažai užsienio šalių oro uostuose yra teikiamos tokios paslaugos“, – sakė jis.

Vis dėlto T. Vasiliauskas pabrėžė, kad kol kas anksti kalbėti apie konkrečius pasiūlymus ir tai, kaip ši tvarka galėtų veikti.

Estijoje nuo rugsėjo pirmos dienos įsigaliojo pakeitimai, kurie leidžia atvykusiems į šalį susitrumpinti privalomą dviejų savaičių saviizoliacijos terminą.

COVID-19 tyrimai žmonėms atliekami oro uostuose. Gavus neigiamą atsakymą taikoma dalinė saviizoliacija. Po savaitės testas yra kartojamas, jei ir jis neigiamas – saviizoliacija nutraukiama.

Lietuvoje šiuo metu saviizoliacijos termino tokiu būdu susitrumpinti negalimą.

Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis yra 15,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Estijoje – 14,2.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *