A.Veryga: Ukmergėje gali būti taikomos griežtesnės karantino sąlygos

Nuotrauka BFL/ Kęstutis Vanagas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad Ukmergėje gali būti svarstoma taikyti griežtesnes karantino sąlygas.

Pasak ministro, tai priklausys nuo Nacionalinio sveikatos centro atliekamo epidemiologinio vertinimo Ukmergės ligoninėje.

„Jei kaip židinys galėtų būti identifikuota pati ligoninė ir galima daugiau ar mažiau atsekti asmenis, kurie turėjo kontaktus, ir užtenka tiesiog ligoninėje imtis priemonių, tai bus viena situacija“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Bet jei, jų vertinimu, užkratas galėjo išplisti tikrai labai plačiai, tai (Ukmergė – BNS) galėtų tapti vienu iš pirmųjų miestų, kuriam galėtų būti svarstomos griežtesnės karantino sąlygos“, – pridūrė jis.

Kaip teigia A. Veryga, tyrimus dėl COVID-19 Ukmergės ligoninėje greičiausiai teks atlikti visiems medikams, personalui ir pacientams.

„Pacientai, kurie yra slaugos skyriuje, tai absoliuti dauguma – rizikos grupėje. Tai pagyvenę žmonės ir jiems tuos tyrimus reikia atlikti“, – kalbėjo ministras.

Paklaustas, ar griežtesnės karantino sąlygos gali būti taikomos daugiau miestų, A. Veryga sakė, kad „kol kas Ukmergė kelia didžiausią nerimą“.

Trečiadienį Lietuvoje patvirtinti keturi mirties nuo COVID-19 atvejai. Trys iš jų – buvę Ukmergės ligoninės pacientai.

Ukmergės rajono administracijos direktorius Darius Varnas BNS sakė, kad rajone iš viso registruota 11 naujojo koronaviruso susirgimų.

Ukmergės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija trečiadienį renkasi į posėdį situacijai aptarti.

Trečiadienio ryto duomenimis, ištyrus 3471 žmogų, nustatytų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 255. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.