Abiturientų mokytojai bus skiepijami po senjorų, rizikos grupių – J. Šiugždinienė

Photo by Tim Reckmann on Foter.com / CC BY

Abiturientų mokytojus planuojama skiepyti nuo koronaviruso po senjorų, rizikos grupėms priklausančių asmenų, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Šiuo metu prioritetas, kaip žinote, ir mūsų pagrindinis rūpestis yra senjorai, taip pat rizikos grupės. Mes dar turime šitą užduotį įvykdyti, kad visi būtumėme saugūs ir išsaugotumėme kuo daugiau gyvybių. Taip pat manome, kad kuomet mes paskiepysime tuos žmones, kurie yra rizikos grupėje, prioriteto tvarka skiepysime mokytojus, kurie dirba su abiturientais“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė ministrė. 

Iki šiol abiturientų mokytojai nėra priskirti prioritetinėms grupėms vakcinavimo nuo COVID-19 plane – čia yra tik pradinukų ir darželių, taip pat specialiųjų poreikių asmenų pedagogai. 

J. Šiugždinienė sako, kad didžioji dalis pradinių klasių mokytojų jau paskiepyta, o pasiskiepijusių vidurkis įstaigose siekia apie 60 procentų.

„20 procentų yra mokytojų, kuriems dėl objektyvių priežasčių negalima skiepytis ir kurie turi imunitetą. Yra savivaldybių, kur 100 proc. pradinių klasių mokytojų yra pasiskiepiję, yra kur mažiau, tačiau tikrai didelė dalis yra pasiskiepiję“, – sakė ji.

Pagal Vyriausybės patvirtinta planą, kovą numatyta paskiepyti antrosiomis vakcinų nuo COVID-19 dozėmis vyresnius nei 80-ies gyventojus, iki balandžio antrosios pusės ketinama vakcinuoti visus vyresnius nei 65-erių. Po jų balandį ir gegužę numatyta pradėti skiepyti visus, sergančius lėtinėmis ligomis.  

Šalyje šiuo metu Lietuvoje naudojamos trys Europos vaistų agentūros patvirtintos COVID-19 vakcinos: „Pfizer“ ir „BioNTech“, „Moderna“ bei kol kas laikinai sustabdyta „AstraZeneca“. Balandį laukiama ir pirmųjų „Johnson & Johnson“ vakcinų dozių.

Iš viso šalyje pirmąja doze paskiepyti 266 tūkst. 365 žmonės, abiem dozėmis – 104 tūkst. 771 asmuo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.