Aktorei V. Kuodytei įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį Prezidentūroje aktorei Viktorijai Kuodytei įteikė Nacionalinę kultūros ir meno premiją.

„Norėčiau palinkėti sėkmės, užsispyrimo ir tikėjimo savimi“, – sakė prezidentas, įteikdamas apdovanojimą.

Ceremonija truko kelias minutes. Po jos šalies vadovas su aktore nuėjo į atskirą salę, kur vyko maždaug pusvalandžio trukmės jų pokalbis. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Svarbiausias Lietuvos kultūrinis įvertinimas V. Kuodytei skirtas už asmenybės žymę šiuolaikiniame teatre.

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Pasak prezidento atstovo žiniasklaidai Antano Bubnelio, G. Nausėda ir V. Kuodytė kalbėjosi apie teatrą, Lietuvoje dirbančius režisierius, jų darbus.

„Prezidentas iš laureatės gavo dovaną – kompaktinį diską su jos tėčio duetu su ponu Jonu Girijotu įdainuotais kūriniais“, – sakė A. Bubnelis.

„Taip pat laureatė papasakojo apie neseniai įkurtą teatro gildiją. Buvo sutarta, kad artimiausiu metu galėtų įvykti toks susitikimas tarp savotiškos teatro darbuotojų profsąjungos ir prezidento bei aptarti jiems aktualūs klausimai“, – pridūrė jis.

Aktorė susitikimo su G. Nausėda žurnalistams nusprendė nekomentuoti.

Valstybės vadovas V. Kuodytei premiją įteikė atskirai, nes praėjusį ketvirtadienį, kai vyko iškilminga premijų teikimo ceremonija, ji nebuvo įleista į Prezidentūrą.

Dėl to atsiprašė ir prezidentas, ir jo patarėja, ir Kultūros ministerija. Tos pačios dienos vakarą kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas bei prezidento patarėja Sonata Šulcė nuvyko į V. Kuodytės spektaklį Jaunimo teatre atsiprašyti.

Prezidentūroje praėjusį ketvirtadienį apdovanoti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai, tačiau V. Kuodytė į ceremoniją nebuvo įleista, pasak Prezidentūros, dėl „administracinės klaidos“. Menininkė nebuvo įtraukta į apdovanojamųjų sąrašą. 

Pasak A. Bubnelio, ši situacija buvo „gera pamoka“.

„Įvyko žmogiškoji klaida, dėl kurios ši puiki šventė buvo kiek sugadinta. Nėra vieno žmogaus, į kurį būtų galima besti pirštu ir pasakyti, kad jis yra atsakingas. Prezidentūra į tai žiūri kaip į sisteminę klaidą“, – komentavo jis.

Praėjusią savaitę Kultūros ministerija pranešė, kad iš sąrašą sudariusio ministerijos darbuotojo pareikalavo paaiškinimo, o jį gavus – bus sprendžiama dėl tarnybinės nuobaudos.

Prezidento atstovas šio Kultūros ministerijos sprendimo nekomentavo.

„Prezidentūros tikslas buvo įvertinti Prezidentūros sprendimus“, – sakė jis.

Po to, kai į ceremoniją nebuvo įleista V. Kuodytė, Prezidentūra pranešė, jog keis svečių susitikimo taisykles – esant dideliam jų srautui, lydintys darbuotojai svečius pasitiks dar prieš apsaugos procedūras.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *