Atvykstantieji į Lietuvą dėl koronaviruso tirsis mobiliuosiuose punktuose

Фото pixabay.com

Tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso iš valstybės sieną kirtusių asmenų nuo šiol bus imami ne oro uostuose ar tarptautiniuose sienos kirtimo punktuose, bet mobiliuosiuose punktuose.

Kaip pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, nuo šiol tyrimą dėl koronaviruso į Lietuvą parvykę žmonės turės atlikti užsiregistravę ir nuvykę į mobilųjį punktą savivaldybėse ne vėliau kaip per 48 valandas.  

Tokį sprendimą pasirašė sveikatos apsaugos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Pasak ministerijos, pakeitimai priimti, siekiant užtikrinti patogesnį žmonių išsityrimą. 

Visi parvykusieji į Lietuvą turės užsiregistruoti karštosios koronaviruso linijos telefono numeriu 1808. 

Esant poreikiui, savivaldybės įpareigojamos organizuoti mobilias tepinėlių paėmimo brigadas ar mobilaus punkto komandas tepinėliui paimti iš sąlytį turėjusių žmonių, grįžusių iš užsienio. Išimtis bus taikoma vaikams, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio, kuriems tyrimai dėl koronaviruso nebus atliekami. 

Savivaldybių administracijos įpareigotos sudaryti sąlygas per 48 valandas užsiregistruoti visiems žmonėms, turėjusiems sąlytį, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio. Savivaldybių administracijoms taip pat tenka atsakomybė sudaryti visas sąlygas mėginių paėmimui iš visų tų, kurie užsiregistravo.  

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad grįžusiems iš užsienio yra būtina 14 dienų saviizoliacija namie arba savivaldybės patalpose. Išimtis taikoma tik keliaujantiems ir grįžusiems iš Latvijos ar Estijos bei kitais retais atvejais. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *