Baltarusijos opozicija ragina stabdyti „Belaruskalij“ trąšų tranzitą

Фото tsikhanouskaya.org

Trečiadienį įsigaliojus JAV sankcijoms trąšų gamintojai „Belaruskalij“, Baltarusijos opozicija ragina Lietuvą stabdyti įmonės trąšų tranzitą, pranešė Sviatlanos Cichanouskajos biuras.

„Režimas uždirbdavo pinigus daug metų pardavinėdamas kalio trąšas ir „Belaruskalij“ yra pelno šaltinis, tačiau jis taip pat ir įrankis represijoms prieš darbuotojus. Mes tikimės, kad sankcijos sustabdys trąšų importą ir tranzitą, kol teisės viršenybė bus atkurta“, – rašoma pranešime.

„Režimas turi vienintelį būdą sustabdyti sankcijas, tai yra įvykdyti baltarusių reikalavimus – sustabdyti represijas ir smurtą, paleisti politinius kalinius ir pradėti derybas dėl naujų, laisvų rinkimų“, – teigiama jame.

Baltarusių opozicija taip pat sako suprantanti, kad sankcijos yra Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos „nusikaltimų pasekmė“.

„Šalis nevykdo savo tarptautinių įsipareigojimų, pažeidžia žmogaus teises, kelia grėsmę regiono saugumui. Sankcijos yra bausmė ir įspėjimas užkirsti kelią tolesniam piktnaudžiavimui valdžia ir režimo nusikaltimams“, – teigia S. Cichanouskajos biuras.

„Lietuvos geležinkeliai“ trečiadienį pranešė, kad gruodį per Lietuvą į Klaipėdos uostą dar gabens „Belaruskalij“ trąšas, nes Baltarusijos bendrovė už šiuos krovinius atsiskaitė iš anksto.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“, ar šios paslaugos Baltarusijos įmonei bus teikiamos toliau, priklausys nuo sankcijų režimo, valstybės institucijų sprendimų bei bankų pozicijos, ar aptarnauti jos pavedimus. 

Premjerė Ingrida Šimonytė sako nematanti galimybių „Belaruskalij“ trąšas per Lietuvą vežti ilgai.

JAV Iždo departamentas rugpjūtį įvedė sankcijas „Belaruskalij“ ir iki gruodžio 8 dienos verslui davė laiko užbaigti sandorius. Praėjusį ketvirtadienį JAV išplėstose sankcijose atsidūrė ir „Belaruskalij“ produkcijos eksportuotoja „Belaruskaja kalijnaja kompanija“ (BKK). Sandoriai su ja turi būti baigti iki kitų metų balandžio 1-osios.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *