„Brexitas“ į aviaciją atneš pokyčių, tačiau chaoso gali būti išvengta

Aviacijos sektorius jautriai reaguos į „Brexitą“, bet dabar manoma, kad dramatiško poveikio pavyks išvengti, rašo „Verslo žinios“. 

Atsiskirdama nuo ES, Jungtinė Karalystė pasitraukia iš Europos aviacijos saugos agentūros (EASA). Tačiau britų Civilinės aviacijos agentūra skelbia, kad šalies aviacijos sektorius ir toliau dalyvaus EASA sistemose.

Pasak VŽ, abipusiu susitarimu pereinamuoju laikotarpiu tarptautinių susitarimų atžvilgiu Britanija bus traktuojama kaip ES valstybė narė. Tai apims ir ES lygio dvišalius oro saugos susitarimus su JAV, Kanada ir Brazilija.

BNS primena, kad praėjusį ketvirtadienį Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai patvirtino premjero Boriso Johnsono (Džonsono) pateiktą išstojimo iš Europos Sąjungos projektą, atverdami kelią jau ne vienus metus atidėliojamam „Brexitui“ įvykti sausio 31-ąją.

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės išstojimo sutarties įstatymui dar turi pritarti nerenkami Lordų Rūmai ir Europos Parlamentas, bet tai telaikoma formalumu prieš Britanijai užbaigiant beveik 50 metų trukusį dalyvavimą Europos integracijos projekte.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *