D.Grybauskaitė ragina leisti aplinkosaugininkams tikrinti įmones be perspėjimo

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį paragino politikus suteikti aplinkosaugininkams galimybes tikrinti įmones jų iš anksto neperspėjus.

Pasak jos, tai reikalinga siekiant užklupti įmones nepasiruošusias.

„Matomai ir įstatymų spragų yra, kada negali gamtosaugininkai patikrinti iš anksto neperspėję įmonių, tai yra spraga“, – žurnalistams Seime sakė buvusi šalies vadovė.

„Turėtų būti tokia teisė suteikta be perspėjimo, kad būtų netikėta, kad įmonės negalėtų iš anksto pasiruošti ir parodyti, pademonstruoti tik butaforinės gamtos apsaugos“, – teigė ji.

Taip D. Grybauskaitė kalbėjo teisėsaugai tęsiant tyrimą dėl taršos Kuršių mariose. Prokurorai įtaria, kad įmonė „Grigeo Klaipėda“ sistemingai į vandens telkinį leido nevalytas nuotekas.

Praėjusią savaitę Klaipėdos aplinkosaugininkai teigė, kad pernai „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų mėginių tyrimai buvo atliekami šešis kartus, tačiau rezultatai taršos nerodė.

Vis dėlto Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos vadovas Romualdas Dužinas sakė, kad prieš imant mėginius tiek planinio, tiek neplaninio patikrinimo atveju, įmonė būna iš anksto įspėjama.

„Grigeo“ prezidentas ir didžiausias savininkas Gintautas Pangonis sako, kad netinkamai išvalytos nuotekos į Kuršių marias pateko per avarinį vamzdį.

Jo teigimu, kai kurios nuotekos į Kuršių marias Dumpiuose pateko po mechaninio valymo, bet neišvalytos biologiškai. Kiek nuotekų pateko į marias G. Pangonis sakė šiuo metu nežinantis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *