Dalyvavimas prieš Lietuvą nukreiptoje veikloje turi būti įvertintas – prezidento patarėjas

Kęstutis Budrys/ Nuotrauka BNS/ Julius Kalinskas

Piliečių dalyvavimas prieš Lietuvą nukreiptoje veikloje turi sulaukti teisinio vertinimo, sako vyriausiasis prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, vertindamas keturių lietuvių vizitą į Maskvą.

„Lūkestį kaip valstybė tokį turime. Manome, kad mūsų piliečiai už tokią veiklą turėtų būti baudžiami, tai esame nusimatę Baudžiamajame kodekse, mes tą veiklą ar panašią į tą veiklą, neužbėgant už akių, matome, ir natūralus yra lūkestis, kad bus ir teisinis įvertinimas bei atsakomybė už tai“, – antradienį Žinių radijui sakė Kęstutis Budrys.

Jis priminė, kad Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė už padėjimą užsienio valstybėms veikti prieš Lietuvą.

Anot K. Budrio, reikėtų atskirti nuomonės reiškimą nuo dalyvavimo propagandinėje veikloje ar laidose. 

„Mano vertinimu, tai yra labai svarbi aplinkybė, kad čia vyksta ne šiaip koks nors sudalyvavimas propagandoje, tai yra veikimas prieš Lietuvą“, – tvirtino jis.

„Lūkestis yra aiškus – kad visa tai turėtume įsivertinti“, – pabrėžė patarėjas.

Generalinė prokuratūra pirmadienį BNS informavo vertinanti tiek asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ įsteigimo aplinkybes, tiek jos narių vizitą į Maskvą praėjusią savaitę.

„Jeigu dabartinėje situacijoje teisinis vertinimas yra kad ko nors nepakanka, trūksta, tas turi būti įvardyta ir aiškiai matoma, kaip spręsti tai, ko trūksta, – ar reikia kokio nors reguliavimo, ar papildomų saugiklių. Bet rezultate tokios veiklos būti neturėtų“, – sakė K. Budrys.

„Neturėtume į tai žiūrėti atlaidžiai ir sakyti, kad vieni turi vienokią nuomonę, kiti – kitokią. Ne, tai nėra nuomonė, tai yra padėjimas kitai valstybei, kuri galų gale Lietuvą laiko priešiška valstybe. Rusija yra nusimačiusi, kad Lietuva yra priešiška valstybė, ir išnaudoja mūsų piliečius įvairiais motyvais bei tikslais prieš mus“, – tvirtino jis.

Šių metų birželį asociaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ įregistravo bausmę už šnipinėjimą Rusijai kalėjime atliekantis Algirdas Paleckis. Kalėjimų departamentas nustatė, kad registruodamas organizaciją nuteistasis elektroniniu parašu nesinaudojo, tai jo vardu galėjo padaryti trečiasis asmuo.

Be to, keturi forumo atstovai praėjusią savaitę lankėsi Maskvoje, susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais, surengė spaudos konferenciją. Joje dalyvavo organizacijos vadovė Erika Švenčionienė, už korupciją nuteistas buvęs „Vilniaus vandenų“ direktorius Darius Norkus, Edikas Jagelavičius, Mindaugas Ramoška.

Стоп-кадр видео https://dai.ly/x8cqd1b

„Geros kaimynystės forumo“ vadovė teigė, kad jos ir bendražygių kelionės į Maskvą tikslas – pralaužti informacinę blokadą ir prašyti bevizio režimo Lietuvos piliečiams į Kaliningrado sritį. Ji kėlė abejonių dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.

E. Švenčionienė vylėsi, kad jos vizitas Maskvoje neužtrauks Lietuvoje jai jokios teisinės atsakomybės, nes šalies Konstitucija draudžia persekioti piliečius dėl politinių pažiūrų.

Kita vertus, forumo vadovė pasakojo dėl savo veiklos sulaukianti fizinių asmenų grasinimų, juos ji apibūdino kaip Ukrainos ir Stepano Banderos rėmėjus.

„Žinote, pas mus irgi yra fašistų. Kiekviena šalis turi… joje gyvena skirtingi žmonės“, – kalbėjo ji.

Anksčiau E. Švenčionienė lankėsi Baltarusijoje, susitiko su save šios šalies prezidentu vadinančiu Aliaksandru Lukašenka, išreiškė palankumą Minskui.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *