Daugiausia COVID-19 ligos atvejų nustatyta Vilniaus apskrityje

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Iš 205 naujų koronaviruso atvejų 70 registruota Vilniaus apskrityje, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Dar 44 susirgimai registruoti Šiaulių, 27 – Kauno, 22 – Klaipėdos, 21 – Telšių, po septynis – Marijampolės ir Panevėžio, šeši – Tauragės bei vienas Alytaus apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, praėjusią parą užsikrėtė 146 asmenys, iš jų 101 atvejis registruotas židiniuose, be to, 56 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Per praėjusią parą nustatyti ir trys įvežtiniai atvejai: du iš Jungtinės Karalystės ir vienas iš Ukrainos.

Virusas plinta ugdymo įstaigose

Vilniaus apskrityje praėjusią parą registruota 12 koronavrusinės infekcijos atvejų, siejamų su protrūkiu Vilniaus lopšelyje-darželyje „Žemyna“, dar trys atvejai susiję su protrūkiu Vilniaus darželyje „Taškius“, du – su protrūkiu darželyje-lopšelyje „Gėlynas“.

Taip pat du atvejai, anot NVSC, yra susiję su Pabradės „Žeimenos“ gimnazija, po vieną atvejį siejama su protrūkiais Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje, Vilniaus rajono Skaidiškių mokykloje-darželyje, Vilniaus lopšelyje – darželyje „Pušaitė“.

Šiaulių apskrityje nustatyti aštuoni infekcijos atvejai, susiję su Šiaulių ugdymo centru „Spindulys“, trys – su Šiaulių lopšeliu-darželiu „Žibutė“. Dar du infekcijos atvejai siejami su protrūkiu Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos dienos užimtumo centre, vienas – su protrūkiu Šiaulių lopšelyje-darželyje „Bitė“.

Kauno apskrityje po vieną atvejį siejama su protrūkiais Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje, Kauno Aleksoto lopšelyje-darželyje, Kauno krepšinio mokykloje „Žalgiris“.

Klaipėdos apskrityje du atvejai nustatyti Kartenos mokyklos-daugiafunkcinio centre, po vieną – Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro bei Klaipėdos Vydūno gimnazijos židiniuose.

Telšių apskrityje keturi atvejai siejami su protrūkiu Plungės Senamiesčio mokykloje.

Nauji atvejai ir toliau fiksuojami ligoninėse, privačiose įmonėse

Penki nauji atvejai Vilniaus apskrityje siejami su restorane sostinėje vykusia šeimos švente, dar du atvejai registruoti Elektrėnų ledo arenos protrūkyje.

Taip pat du atvejai Šiaulių apskrityje yra susiję su protrūkiu prekybos centre „Saulės miestas“ veikiančios parduotuvės „Rimi“ konditerijos centre, keturi atvejai – su protrūkiu įmonėje „Massive Wood Construction“.

Dar du nauji COVID-19 užsikrėtimai fiksuoti Kelmės rajono savivaldybėje, vienas – Kelmės vaiko ir šeimos gerovės centre.

Vienas infekcijos atvejis, NVSC vertinimu, nustatytas Kauno klinikų Chirurgijos skyriaus protrūkyje.

Trys nauji susirgimai, registruoti Klaipėdos, Kauno ir Tauragės apskrityse, susiję su Palangos reabilitacijos ligonine.

Taip pat trys atvejai, registruoti Klaipėdos apskrityje, yra susiję su protrūkiu Klaipėdos Respublikinės ligoninės Skuodo filiale. Dar du atvejai nustatyti Klaipėdos Jūrininkų Ligoninės Psichiatrijos departamento Švėkšnoje židinyje.

Du nauji atvejai, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Skuodo rajono Lenkimų miestelyje.

Panevėžio apskrityje du atvejai siejami su protrūkiu įmonėje „Roquette Amilina“, po vieną – su protrūkiais Pasvalio policijos komisariate bei kariuomenėje – Karaliaus Mindaugo husarų batalione.

Telšių apskrityje du infekcijos atvejai patvirtinti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato židinyje. Dar vienas atvejis siejamas su protrūkiu laikraščio „Telšių žinios“ redakcijoje.

Be to, vienas atvejis siejamas su protrūkiu Plungės ligoninėje, taip pat vienas – susijęs su protrūkiu Plungės rajono Šateikių kultūros centre.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 7726 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4468 asmenys, 3110 – pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.