Degindami deglus prie Seimo įvairių tarnybų pareigūnai protestavo dėl algų

Degindami įvairiaspalvius deglus prie Seimo įvairių tarnybų pareigūnai antradienį reikalavo didesnių algų.

Mitingas vyko kitų metų valstybės biudžeto priėmimo dieną. Protestuoti prie parlamento susirinko maždaug keli šimtai pareigūnų.

„Parduosiu Alytaus pelenus – pirksiu uniformą“, „Programa 1000 = 500 eurų į rankas“ – skelbė protestuotojų plakatai.

Prie Seimo susirinko policininkai, pasieniečiai, ugniagesiai ir aplinkosaugininkai.

„Visas veiksmas šiandien vyksta Seime ir biudžetas priimamas. Su Seimu jau antrą mėnesį intensyviai dirbame, o su Vyriausybe mes neturime jau gerą pusmetį ryšio“, – žurnalistams sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimiras Banelis.

Profsąjunga ragina ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

Tarp keliamų reikalavimų – didinti pareigūnų darbo užmokestį iki 1000 eurų jau kitąmet, finansuoti būtinas struktūrines reformas.

Anot V. Banelio, rengiamasi eiti į Seimą stebėti biudžeto priėmimo proceso. 

„Mūsų siūlymai yra labai konkretūs jie yra susiję su užmokesčio eilute ir su konkrečiomis institucijomis“, – kalbėjo pareigūnų atstovas.

Jis teigė, kad valdžia nesilaiko įsipareigojimų.

„Mes įspėjome Vyriausybę tiek 2017, tiek 2018 metais, kad negalima tempti iki paskutinio biudžeto ir sudaryti mažesnėmis proporcijomis kiekvienais metais“, – sakė V. Banelis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnas Giedrius Krilavičius BNS sakė, kad tarp keliamų reikalavimų yra algų kėlimas, didesnis tarnybų finansavimas ir aprūpinimas.

„Siekiama, kad ištesėtų pažadus, kuriuos žadėjo, žadėjo ir nesugebėjo ištesėti“, – kalbėjo jis.

„Vienintelis tikslas yra motyvacija – algų kėlimas“, – BNS sakė Kupiškio Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Dainius Laukaitis.

NPPSS vienija policijos, pasieniečių, ugniagesių gelbėtojų, aplinkos apsaugos, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų profesines sąjungas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.