Dėl pokyčių Registrų centre notarai dvi dienas negalės tvirtinti dalies sandorių – rūmai

Архив ЛК

Dėl Registrų centro vidinių technologinių pertvarkymų notarai dvi dienas metų sandūroje negalės tvirtinti hipotekos sandorių, trečiadienį pranešė Lietuvos notarų rūmai.

Anot jų, tokių sandorių nebus galima tvirtinti 2021-ųjų gruodžio 31-ąją ir 2022-ųjų sausio 3-ąją.

„Atsiprašome klientų, kurių pageidaujamus hipotekos (įkeitimo) veiksmus iš gruodžio 31 ir sausio 3 dienų teks perkelti į kitą dieną. Tikimės, kad registrų pertvarkymo darbai nekliudys kitų notarinių veiksmų atlikimui, ir reorganizuoti valstybiniai registrai 2022-siais metais veiks patikimai“, – pranešime cituojamas Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

Notarai sako iš Registrų centro gavę pranešimą, kad nuo gruodžio 31 dienos iki kitų metų sausio 4 dienos ryto vykdys esminius Hipotekos registro likvidavimo darbus, o šio registro duomenis perkels į reorganizuotus Nekilnojamojo turto ir Sutarčių ir teisių suvaržymų registrus.

Tai reiškia, kad dvi darbo dienas nebus galimybės tvirtinti hipotekos (įkeitimo) sandorių, nes nebus galimybės jų įregistruoti registre. 

Notarų teigimu, paprastai kredito davėjas išmoka paskolą tik tada, kai toks sandoris įregistruojamas registre.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *