Dėl situacijos Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje NVSC kreipėsi į prokuratūrą

By Šią rinkmeną pirmiausia įkėlė Felicilijonaslietuvių kalbos Vikipedija — Perkelta iš lt.wikipedia į Vikiteką.,

Dėl infekcijų kontrolės pažeidimų Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pirmadienį kreipėsi į prokuratūrą, BNS informavo NVSC atstovė.

„Kreipėmės vakar vakare (…) į Vilniaus apygardos prokuratūrą“, – antradienį teigė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Kadangi praėjusią savaitę vykusio patikrinimo metu aptikta pažeidimų, galimai sąlygojusių infekcijos išplitimą gydymo įstaigoje, tai tiesiog prašome atlikti tyrimą, ginant viešąjį interesą“, – pridūrė ji.

Anot G. Megelinskienės, prokuratūros prašoma įvertinti, kas yra atsakingas už ligoninėje susidariusią situaciją.

„Mes pridėjom ir patikrinimo aktą, kuriame nurodyti pažeidimai. Nurodyta, kad yra tam tikri dalykai, kurie viršija mūsų kompetencijos ribas, todėl reikalingas gilesnis įvertinimas“, – sakė NVSC atstovė.

Kaip teigia G. Megelinskienė, iš viso mirė devyni šios ligoninės pacientai, kurie užsikrėtė koronavirusu.

„Septyni asmenys, kurie mirė Santarose, jų mirties priežastis yra koronavirusas, du žmonės, kurie mirė Klinikinėje ligoninėje – jų priežastis yra įvardyta kaip kita, nors jiems taip pat buvo nustatytas COVID, tai kyla tam tikrų įtarimų“, – kalbėjo ji.

„Mirties priežasčių nustatymas gali būti vykdomas pagal skirtingus kriterijus. Panašu, kad tuos, kuriuos taiko Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, yra kitokie nei Santaros klinikos, todėl atsiranda neramumas, kad ne visai geras variantas“, – pridūrė NVSC atstovė.

Pasak jos, dėl Vilniaus klinikinės ligoninės jau išsiųsti raštai Darbo inspekcijai, Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai.

Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius pirmadienį BNS sakė nesulaukęs jokių oficialių kaltinimų dėl galimų pažeidimų ligoninėje, priešingai, jis tvirtina, jog nuo pirmos dienos visi įsakymai dėl COVID-19 vykdomi.

N. Markevičius pripažįsta ligoninėje kilus koronaviruso protrūkį, tačiau pažymi, kad ligoninėje – visi sunkūs ligoniai, su lėtinėmis ligomis, todėl infekcija paplito greitai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *