Derinamas U. von der Leyen vizitas Lietuvoje – I. Šimonytė

Nuotrauka Ingrida Šimonytė/ twitter.com

Lietuva derina Europos Komisijos (EK) pirmininkės Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) vizitą Lietuvoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, tikėtina, kad vadinamojo „Naujos kartos Lietuvos“ plano, kurį šalis EK pateikė gegužės viduryje, pristatymas Komisijos pirmininkei vyks prie energetikos objekto.

„Europos Komisijos pirmininkės vizitas buvo pradėtas derinti praėjusią savaitę, kai aš buvau išvykusi į Latviją. Buvo derinamos vietos, kur galėtų įvykti pristatymas vadinamojo naujosios kartos plano“, – žurnalistams trečiadienį Gargžduose sakė I. Šimonytė.

„Nutarėme, kad tai turėtų būti energetikos projektas, nes sinchronizacija Lietuvai yra labai svarbi ir naujos kartos plane sinchronizacijos aspektui yra skiriama nemažai dėmesio“, – teigė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, galutinė U. von der Leyen vizito Lietuvoje data dar nėra aiški.

„Labai tikiuosi, kad ji į Lietuvą atvyks tada, kai su ja galėsiu susitikti“, – sakė I. Šimonytė.

U. von der Leyen praėjusią savaitę lankėsi Lisabonoje ir Madride, kur pradėjo tvirtinti šalių pateiktus planus dėl finansavimo iš ES ekonomikos gaivinimo fondo.

Planuojama, kad EK pirmininkė apsilankys didžiojoje dalyje Europos Sąjungos valstybių narių.

Atsigavimo po pandemijos fondą yra patvirtinusios visos Europos Sąjungos narės, paskutinės gegužės pabaigoje tą padarė Austrija ir Lenkija. 

Lietuvos Vyriausybė 2,2 mlrd. eurų vertės planą „Naujos kartos Lietuva“ EK pateikė gegužės 14 dieną.

Finansų ministerija nurodo, kad lėšos bus investuotos į žaliąją pertvarką, skaitmeninę transformaciją, sveikatą, socialinę apsaugą, mokslą ir inovacijas, švietimą, viešąjį valdymą. Žaliajai pertvarkai ir skaitmenizacijai skiriama atitinkamai 43 ir 33 proc. finansavimo.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.