Didelė dalis merų sutiktų skiepytis „AstraZeneca“ vakcina – M. Sinkevičius

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Didelė dalis merų sutiktų skiepytis „AstraZeneca“ vakcina, tai galėtų padėti paskatinti ir mažesnių savivaldybių gyventojus, sako Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 

„Savivaldybių asociacija (…) padarė net ir apklausą savivaldybių vadovų – kaip jie vertina tokią galimybę, jeigu ji būtų priimta, tai atsakė iš 60 merų 38 ir 31 iš jų sutiktų ir palaiko šią idėją“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė jis. 

„Buvo kalbama apie tai, kad „AstraZeneca“ neturi populiarumo visuomenės tarpe ir klausimas buvo apie tai, ar būtų sutinkama skiepytis būtent šia vakcina“, – teigė M. Sinkevičius. 

Jis pažymėjo, kad mažesnėse ir vidutinio dydžio savivaldybėse žmonėms didžiausią teigiamą įtaką gali padaryti būtent vietos autoritetai, kurių yra mažiau nei didmiesčiuose. Anot M. Sinkevičiaus, tai – kunigai, gydytojai, merai. 

„Jie gali visuomenę nukreipti, paskatinti, pamotyvuoti skiepytis. Nėra taip, kad merai čia nori prasibrauti eilėje į pirmąsias pozicijas“, – sakė savivaldybių asociacijos prezidentas. 

Jonavos rajonui vadovaujantis M. Sinkevičius taip pat teigė manantis, kad paskiepyti reikėtų ir savivaldybių administracijų direktorius, galbūt, net greičiau nei merus. 

Pasak jo, nors administracijų direktoriai dažniausiai nėra labiausiai matomi savivaldos atstovai, tačiau jie atlieka didžiąją dalį koordinavimo ir organizavimo darbų. 

„Savivaldybių lygmenyje mes turime savo Ekstremaliųjų situacijų komisijas, kurioms vadovauja administracijų direktoriai (…) manau, kad jiems skiepas turėtų būti duodamas netgi gal greičiau nei merams, nes jie yra kertiniai asmenys, kurie neturi dabar laiko nei atostogauti, nei susirgti virusu“, – tvirtino M. Sinkevičius. 

Kalbėdamas apie antradienį jau pasiskiepijusio Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus atvejį, M. Sinkevičius teigė manantis, kad jis paskubėjo. 

„Nesame mes prioritetų sąraše, nereikėjo taip skubėti (…) gal tikrai meras sunerimęs buvo. Pateisinčiau jo logiką gal dėl to, kad jis tiesiog, kaip vietos autoritetas“, – sakė jis. 

Savivaldybių asociacijos vadovas taip pat teigė, kad galima būtų „suteikti tam tikrą diskreciją, tam tikrą judėjimo laisvę savivaldybėms“ pasirenkant, kurias prioritetines grupes skiepyti ir kaip geriausiai panaudoti turimas vakcinas, tačiau palikus klausimus spręsti tik jom, tai galėtų sukelti neaiškumų ir nepasitenkinimo tarp skirtingų rajonų gyventojų, kiltų nelygybė. 

„Nežinau ar tai neįneštų daugiau chaoso, kol kas, manau, kad tas reguliavimas prioritetinių asmenų grupių iš centro, jis veikia. Ta laisvė, apie kurią jūs kalbėjote ir, kurios kolegos nori, galėtų atsirasti tada, kada mes turėsime daugiau vakcinos ir vakcinacija prasidės masinė“, – svarstė M. Sinkevičius. 

Tam, kad paskatintų skiepijimąsi kontroversiškų vertinimų visuomenėje sulaukusia „AstraZeneca“ vakcina, šią savaitę Lietuvoje ja pasiskiepijo prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. 

Taip pat ja leista pasiskiepyti ir Vyriausybės bei Seimo nariams. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *