EK: Lietuva turi sutelkti investicijas į skaitmenizaciją, žaliąją energetiką

Nuotrauka lrv.lt

Europos Komisija (EK), trečiadienį pateikusi rekomendacijas Europos Sąjungos (ES) šalims narėms, Lietuvai siūlo ateities investicijas nukreipti į skaitmenizaciją ir žaliąją energetiką.

Anot EK atstovo Lietuvoje Arnoldo Pranckevičiaus, Komisija rekomendacijas parengė trimis kryptimis, susijusiomis su pandemija, socialiniais aspektais ir investicijomis. Anot jo, krizės metu labai svarbu palaikyti įmonių likvidumą.

„Labai svarbu palaikyti įmonių likvidumą. Siekiant paremti ekonomikos atsigavimą ilguoju laikotarpiu, paankstinti brandžių viešųjų investicijų projektų įgyvendinimą ir skatinti privačias investicijas. O investicijas, ypatingai viešas, sutelkti į žaliąją ir skaitmeninę pertvarką“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Pranckevičius.

„Lietuvai tikrai būtų prasmingos investicijos į plačiajuosčio ryšio aprėptį, švarią ir efektyvią energiją, darnųjį transportą ir skaitmenines technologijas, tiek viešajame sektoriuje, tiek mažosiose įmonėse“, – pridūrė jis.

EK prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiemet smuks 7,4 proc., o kitąmet tiek pat augs.

Tuo metu nedarbas, anot Komisijos, turėtų išaugti apie 3 proc. iki 10 proc.

Be to, Komisija trečiadienį perspėjo, kad Lietuvoje nebus pilnai panaudotos Vyriausybės paskelbtos biudžetinės priemonės, skirtos suvaldyti koronaviruso sukeltą krizę.

Rekomendacijose Lietuva raginama „imtis visų būtinų priemonių“ pandemijai suvaldyti, ekonomikai palaikyti ir jos atsigavimui skatinti, o ekonominei padėčiai pagerėjus – vykdyti atsakingą biudžeto politiką ir užtikrinti tvarų valstybės skolos dydį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.