Epidemiologė: tyrimų vėlavimas atsirado dėl išaugusio tyrimų skaičiaus

Photo by governortomwolf on Foter.com / CC BY

Kelių dienų vėlavimas atliekant koronaviruso testus susidarė dėl išaugusio tyrimų skaičiaus, tikimasi, kad jo nebeliks, kai tyrimus pilnu pajėgumu ims atlikti visos laboratorijos, sako vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Kadangi tikrai pakankamai buvo išplėstos tiriamųjų grupės ir atlikta daug tyrimų ir visiems atvykusiems asmenims, tai taip, šiuo metu yra šioks toks vėlavimas, ypatingai toms asmenų grupėms, kurie yra sveiki, nes prioritetas dėl tyrimo atlikimo yra teikiamas hospitalizuotiems asmenims, kad jiems diagnozė būtų nustatyta kaip įmanoma greičiau“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ji.

Pasak epidemiologės, šiuo metu atsakymo laukti gali tekti keletą dienų, tačiau ji tikina, kad visi tyrimai bus atlikti.

„Kadangi yra išplėstas laboratorijų skaičius ir pirmosios laboratorijų darbo dienos, kol viskas susiderins ir dėl tyrimų pristatymo, ir naujų laboratorijų įtraukimo, tas vėlavimas ir susidarė, bet pradėjus joms pilnai veikti, jokio vėlavimo neturėtų būti“, – sakė L. Ašoklienė.

Lietuvoje yra nustatyta 533 koronaviruso atvejų, septyni žmonės mirė, septyni – pasveiko. Pirmadienį atlikus 1389 testus nustatyti 49 nauji atvejai, iš viso ištirta 11 tūkst. 280 ėminių.

Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Giedrius Surplys sako, kad tyrimus dėl koronaviruso planuojama atlikti iš viso dvylikoje laboratorijų, tai, anot jo, leistų padidinti tyrimų skaičių nuo šiuo metu atliekamų mažiau nei 1,5 tūkstančio iki 5 tūkstančių.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tyrimai atliekami septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.