FNTT nubaudė neteisėtai respiratoriais ir dezinfekciniu skysčiu prekiavusius asmenis

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pirmadienį pranešė skyrusi baudas dešimčiai asmenų, kurie neteisėtai prekiavo dezinfekciniu skysčiu ar respiratoriais. 

Taip pat pranešta, kad baudos skirtos respiratoriais ir dezinfekciniu skysčiu prekiavusioms Klaipėdoje bei Plungėje veikiančioms įmonėms. Joms surašyti protokolai už komercinės veiklos pažeidimus ir kasos kvito neišdavimą. 

FNTT duomenimis, Vilniaus apskrityje buvo nubausti trys asmenys, kurie neturėdami reikiamų komercinės veiklos leidimų pardavinėjo apsaugos nuo koronaviruso priemones. 

Klaipėdos apskrityje FNTT nustatė ir skyrė baudas penkiems asmenims, dar du asmenis nubaudė FNTT Šiaulių ir Panevėžio apskrities valdybos. 

Administracinių nusižengimų kodeksas už neteisėtą vertimąsi komercine ar kitokia veikla, kuriai reikalinga licencija, nustato baudą nuo 390 iki 1,1 tūkst. eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą iki 2,4 tūkst. eurų.

Anot FNTT atstovo Aleksandro Zubriakovo, dalis apsaugos priemonių iš perpardavinėtojų  konfiskuojamos ir šiuo metu sprendžiama, kaip jas tinkamai panaudoti.

„Administracinių nusižengimų kodeksas numato konfiskavimą, bet jis taikomas ne visais atvejais. Šiuo metu sprendžiama, priklauso nuo to, ar pavyksta įrodyti prekių kilmę. Turbūt būtų neprotinga sunaikinti, jei prekė yra kokybiška, kai rinkoje, ypatingai sveikatos sektoriuje, yra jaučiamas trūkumas tų prekių“, – BNS pirmadienį sakė A. Zubriakovas.  

Pasak FNTT atstovo, visais atvejais konsultuojamasi su Sveikatos apsaugos ministerija ir dėl konfiskuotų apsaugos priemonių kokybės sprendžia ne FNTT. 

„Bet čia jau sprendimą priims ne FNTT, kadangi mes neturime įgaliojimų ir kompetencijos įvertinti tų prekių kokybę, čia jau turi sertifikuotos laboratorijos tai padaryti. Bet kuriuo atveju visada  konsultuojamasi su Sveikatos apsaugos ministerija, ką daryti“, – sakė A. Zubriakovas

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.