„Frontex“ žada padėti Lietuvai su neteisėtų migrantų grąžinimu į kilmės šalį

Photo by rockcohen on Foter.com

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ yra pasirengusi padėti Lietuvai į kilmės šalis grąžinti neteisėtus migrantus, teigia agentūros vykdantysis direktorius Fabrice‘as Leggeri (Fabrisas Ležeri).

Jis tai pareiškė pirmadienį per neeilinį bendrą Europos Parlamento Užsienio reikalų bei Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetų posėdį.

„Birželio pabaigoje Lietuva paprašė paramos dėl grąžinimo ir mes rengiame paramą, galvojame apie grąžinimo pareigūnus ir patarėjus, kad būtų galima įvertinti migrantų prašymus. Taip pat skirsime vertėjų, kad būtų galima nustatyti kilmės šalį ir tikimės paremti Lietuvą, užtikrinant veiksmingą grąžinimą ar tranzitiniais, ar komerciniais skrydžiais iškart, kai tik bus baigta nagrinėti neteisėtai sieną kirtusių migrantų situacija“, – teigė F. Leggeri.

„Kai kas prašo prieglobsčio. Jeigu sprendimai bus neigiami, nacionalinės institucijos išduos grąžinimo nurodymą, tada mes galėsime paremti tokį grąžinimą“, – pridūrė jis.

Lietuvos prašymu, „Frontex“ ketina atsiųsti patruliuoti 60 pareigūnų, įkaitant vertėjus, taip pat ir specialiosios technikos – patrulinių automobilių, sraigtasparnių.

„Buvo patvirtintas šis prašymas, vyksta pasirengimo darbai, dabar rengiame planą, liepos 14 dieną turi būti viskas parengta“, – sakė agentūros vykdantysis direktorius.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje iš viso sulaikyti 1676 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra daugiau kaip dvidešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020-uosius.

„Frontex“ koordinuoja valstybių ES narių bendradarbiavimą išorinių sienų valdymo srityje, padeda kelti pasieniečių kvalifikaciją, taip pat atlieka rizikos analizę, stebi su išorės sienų kontrole susijusių mokslinių tyrimų plėtrą.

VSAT aktyviai bendradarbiauja su agentūra ir remia jos veiklą nuo pat šios įsteigimo pradžios 2004 metais. Lietuvos pasieniečiai patys dalyvauja daugelyje „Frontex“ koordinuojamų tarptautinių operacijų ir pareigūnų mokymų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *