G. Landsbergis dalyvaus NATO ministrų susitikime

Nuotrauka urm.lt

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

Pirmojoje susitikimo sesijoje ministrai aptars padėtį Afganistane ir joje NATO vykdomą misiją „Tvirta parama“, diskutuos dėl tolesnių bendrų pastangų, kurios padėtų užtikrinti tvarią taiką šioje šalyje.

Šios sesijos metu ministrai taip pat aptars tolesnį NATO ir Artimųjų Rytų bei Šiaurės Afrikos regiono partnerių bendradarbiavimą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Antrojoje susitikimo sesijoje bus pristatyti NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pasiūlymai dėl „NATO 2030“ proceso. Jais siekiama sutvirtinti NATO politinį vaidmenį, pagerinti aljanso atsaką į grėsmes, nestabilumą NATO kaimynystėje ir kitus kylančius iššūkius.

Antrą susitikimo dieną ministrų diskusijos bus skirtos ir Rusijos keliamoms grėsmėms aptarti.

Sąjungininkai kartu su NATO partnerėmis Švedija, Suomija ir Europos Sąjungos vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu (Žozepu Boreliu) diskutuos apie augantį Rusijos karinį aktyvumą, kibernetines atakas, skleidžiamą dezinformaciją ir kišimąsi į rinkimų procesus.

Susitikimo dalyviai tarsis dėl bendro efektyvaus ir vieningo atsako, aptars NATO ir Rusijos dialogo galimybes.

Renginio paraštėse G. Landsbergis su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais susitiks su JAV Valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu (Entoniu Blinkenu). Bus aptartas JAV ir Baltijos šalių bendradarbiavimas saugumo srityje, NATO atgrasymo ir gynybos priemonių stiprinimas, globalios pastangos, ginant demokratines vertybes, ir parama Rytų partneriams.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.