G. Nausėda: didžiuojuosi savo tauta, kuri atsiliepė į kvietimą baltarusiams padrąsinti

Nuotrauka lrp.lt

Sekmadienį „Laisvės kelio“ akcijoje, kuria siekiama išreikšti solidarumą su baltarusių tauta, dalyvavęs prezidentas Gitanas Nausėda sakė besididžiuojantis lietuviais, atsiliepusiais į kvietimą padrąsinti kaimyninę tautą.

„Laisvė – tai teisė lemti savo šalies ateitį sąžininguose rinkimuose. Laisvę ypatingai brangina tos tautos, kurios buvo ilgai jos netekusios. Štai kodėl Lietuva nedvejojo ir nelūkuriavo pareikšdama savo visokeriopą paramą iš nelaisvės pančių ketinantiems ištrūkti Baltarusijos žmonėms“, – į akcijos dalyvius kreipėsi prezidentas.

„Aš didžiuojuosi savo tauta, kuri atsiliepė į „Laisvės kelio“ šaukinį Baltarusijos žmonėms padrąsinti. Nes mes esame neabejingi ir niekada nebūsime abejingi“, – kalbėjo prezidentas.

Jis kvietė būti Baltarusijai tuo, kuo Islandija buvo Lietuvai prieš 30 metų.

„Ji tapo savotišku laisvės švyturiu, kuris uždegė šviesą ilgo ilgo priespaudos tunelio gale. Ji suteikė mums stiprybės ir vilties. Visa kita sukūrė mūsų žmonės: ant savo delnų išaugino Lietuvą – mylinčiai, rūpestingai ir kantriai. Aš neabejoju, kad lygiai tą patį padarys ir Baltarusijos žmonės: tik suteikime jiems stiprybės savo drąsa tikėjimu ir petimi“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Jie ir tik jie pasirinks savo kelią, lyderius ir savo sprendimus“, – sakė jis.

G. Nausėda teigė, jog pasaulio istorija ne kartą įrodė, kad baime pagrįstos tvirtovės egzistuoja trumpiau, nes yra grįstos saviapgaule, šantažu ir melu.

„Ar verta dėl to rizikuoti savo sveikata ir gyvybe?“ – retoriškai klausė prezidentas.

„Šiandie tariame: mes su tavimi, laisva Baltarusija ir tiesiame tau savo ranką“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas su „Laisvės TV“ G. Nausėda teigė, jog ši akcija kelia gražius prisiminimus, susijusius su Baltijos keliu.

„Jie buvo susiję su laisvės lūkesčiu ir tas laisvės lūkestis netrukus išsipildė. O šiandien tas laisvės lūkestis yra visai netoli mūsų. Tuo metu mes turėjome tautas, kurios labai padėjo mums, kurios drąsino mus, šiandien mes turbūt jausdami savo istorinę atsakomybę norime padėti mūsų kaimyninei tautai ir išreiškiame savo solidarumą“, – sakė G. Nausėda.

„Tikrai labai smagu matyti šitas vėliavas, matyti besišypsančių žmonių veidus. Žmonės puikiai jaučia ir supranta, kokiame svarbiame dalyke jie dalyvauja“, – teigė prezidentas.

Jis pabrėžė, kad svarbu išreikšti savo solidarumą su tais, kurie kovoja už universalią laisvės vertybę ir priešintis priespaudai, melui ir gąsdinimams.

Pasak prezidento, šiandieninis Baltarusijos žmonių palaikymas yra lyg skolos atidavimas už paramą, kurios savo laisvės kelyje sulaukė Lietuva.

„Savotiškai atiduodame skolą už tai, ką gavome iš visų geros valios žmonių prieš 30 metų – jie tikrai mums labai padėjo ir šiandien mes galime padėti patys – užaugę, sustiprėję, brandesni ir tikrai daug daug stipresni“, – teigė G. Nausėda.

Pasak „Laisvės kelio“ akciją organizavusios „Laisvės TV“ komunikacijos vadovė Živilės Tiškevičiūtės, dalyvauti kelyje registravosi per 49 tūkst. žmonių, tačiau organizatoriai mano, kad jų buvo daugiau.

Renginyje taip pat dalyvavo kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, ministrai, Seimo nariai, merai, kt.

Virš „Laisvės kelio“ skrido dešimt mažųjų orlaivių, žemės keliu vyko motociklų kolona, dviratininkai.

Katedros aikštėje į dangų pakeltas oro balionas su 15 metrų tautine Baltarusijos vėliava.

Sekmadienį maždaug 30-yje valstybių surengtos simbolinės Baltarusijos ir „Laisvės kelio“ palaikymo akcijos.

Ši akcija surengta rugpjūčio 23 dieną, kaip ir Baltijos kelias, kai 1989 metų rugpjūčio 23-iąją į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Tuomet pasauliui buvo pasiųsta žinia apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę. 

Pasibaigus „Laisvės kelio“ akcijai Medininkų pilies kieme vyksta Baltarusijos palaikymo koncertas ir televizijos maratonas. Surinktos lėšos atiteks organizacijai „BY Help“, kuri nuo 2017 metų gina sužeistus, suimtus, persekiojamus baltarusius ir jų šeimas. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.