G. Nausėda ir Bukarešto devyneto vadovai telefonu kalbėsis su J. Bidenu

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Bukarešto devyneto šalių vadovais ketvirtadienį dalyvaus telefoniniame pokalbyje su Jungtinių Valstijų vadovu Joe Bidenu (Džo Baidenu).

Kaip BNS informavo prezidento patarėja Raminta Stanaitytė-Česnulienė, pokalbis rengiamas JAV prezidento iniciatyva ir yra skirtas aptarti saugumo situaciją regione po jo antradienio pašnekesio su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

Bukarešto grupę sudaro Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Vengrija.

G. Nausėda, kartu su dar 100 valstybių atstovais, ketvirtadienį taip pat dalyvauja J. Bideno suorganizuotame nuotoliniame demokratijos susitikime, į kurį nepakviesta Kinija ir Rusija.

Pokalbis vyks tvyrant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos – Vakarų šalys sako esančios labai susirūpinusios dėl maždaug 100 tūkst. Rusijos karių, sutelktų netoli šalies sienos su Ukraina.

Maskva sako, kad papildomos pajėgos buvo sutelktos siekiant neleisti Ukrainos įtraukti į JAV vadovaujamą NATO karinį aljansą, nors šiuo metu Ukraina toli gražu nėra priartėjusi prie įstojimo į šią grupę.

J. Bidenas ir V. Putinas šią įtampa aptarė per antradienį surengtą pokalbį vaizdo ryšiu, trukusį ilgiau kaip dvi valandas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *