G.Nausėda kviečia ES lyderius svarstyti tolesnius žingsnius santykiuose su Baltarusija

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo parengiamojoje nuotolinėje Europos Vadovų Tarybos (EVT) konferencijoje, skirtoje pasiruošti 2020 m. rugsėjo 24–25 d. vyksiančiam EVT susitikimui.

Parengiamoji EVT sesija surengta netradiciniu formatu – mažomis grupėmis. Kartu su Lietuvos Prezidentu diskusijoje dalyvavo Vokietijos, Austrijos, Danijos, Suomijos, Kroatijos, Slovakijos ir Belgijos vadovai.

Sesijoje, surengtoje EVT Pirmininko Charleso Michelio iniciatyva, buvo aptartos ES santykių su Kinija perspektyvos, situacija rytinėje Viduržemio jūros dalyje ir Baltarusijoje.

Susitikimo pradžioje Prezidentas atkreipė Europos lyderių dėmesį į sudėtingą politinę situaciją Baltarusijoje ir paragino EVT Pirmininką Ch. Michelį įtraukti Baltarusijos klausimą į rugsėjo 24–25 d. vyksiančios EVT darbotvarkę.

„Situacija Baltarusijoje, deja, nesikeičia. Brutalus jėgos panaudojimas, žmogaus teisių pažeidimai, susidorojimas su Koordinacinės tarybos lyderiais tęsiasi. Būtina visiems ES lyderiams įvertinti padėtį ir sutarti dėl tolesnių žingsnių“, – teigė Prezidentas.

Kalbėdamas apie ES santykius su Kinija, šalies vadovas akcentavo būtinybę numatyti ES bei Kinijos santykių dinamikos progresą besikeičiančių geopolitinių ir ekonominių aplinkybių kontekste.

„ES santykiuose su Kinija turi ir toliau vadovautis demokratinėmis vertybėmis, pagarba žmogaus teisėms bei laisvėms, abipusiškai lygiomis prekybos sąlygomis“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas pažymėjo, kad būtina siekti didesnio ES ekonominio atsparumo nuo trečiųjų šalių ir užtikrinti pramoninės produkcijos tiekimo grandinių tvarumą.

Lietuvos vadovas išreiškė solidarumą su Kipru ir Graikija ir pakvietė Turkiją susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų Viduržemio jūroje, taip pat deklaravo lūkestį, kad šie kaimyninių valstybių nesutarimai būtų sprendžiami konstruktyviai ir laikantis tarptautinės teisės principų.

Apibendrindamas diskusiją EVT Pirmininkas Ch. Michelis pabrėžė situacijos svarbą Baltarusijoje ir patikino svarstysiantis galimybę įtraukti Baltarusijos klausimą ir į ateinančią EVT rugsėjo mėnesį.

Prezidento komunikacijos grupė

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.