G. Nausėda remia praktinį bendradarbiavimą su Taivanu, bet ne narystę PSO

Фото pixabay.com

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda remia praktinį bendradarbiavimą su Taivanu, siekiant dalytis patirtimi valdant koronaviruso krizę, tačiau ši sala formaliai negali tapti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nare, teigia šalies vadovo atstovas žiniasklaidai.

Taip Antanas Bubnelis BNS komentavo penkiasdešimties Seimo narių ir daugiau kaip šimto kultūros bei mokslo atstovų raginimą prezidentui paremti Taivano įtraukimą į Pasaulio sveikatos organizacijos veiklą.

„Prezidentas visuomet atidžiai įsiklauso į visuomenės, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų nuomonę“, – teigė A. Bubnelis.

„Taivane gyvena daugiau nei 23 mln. žmonių, jiems gerai pavyksta susitvarkyti su koronaviruso plėtra, nėra fiksuojamos pakartotinės plitimo bangos. Taivano patirtį kovojant su koronavirusu verta išgirsti visam pasauliui, todėl būtų neteisinga ignoruoti ją pasauliniame kontekste“, – teigė jis.

„Tačiau formaliai PSO narėmis gali būti tik JT narės, o Taivanas tokia nėra. Nepaisant to, galimas ekspertinis ir praktinis bendradarbiavimas suvaldant pasaulinę COVID-19 plitimą ir Lietuva remia tokį bendradarbiavimą“, – pridūrė prezidento atstovas.

Taivano narystę šioje Jungtinių Tautų organizacijoje blokuoja Kinija – šios šalies komunistinė valdžia neatsisako grasinimų jėga gauti salos kontrolę, o paramą Taivanui kritikuoja kaip kišimąsi į jos vidaus reikalus.

Viešo kreipimosi autoriai pakvietė prezidentą G. Nausėdą „aukščiausiu lygiu remti Taivano įtraukimą į Pasaulio sveikatos organizacijos susitikimus, veiklas bei mechanizmus ir palaikyti jo visateisį dalyvavimą Pasaulio sveikatos asamblėjoje“. 

Jie taip pat paragino prezidentą inicijuoti imtis priemonių, kad Taivanas galėtų dalyvauti kitų Jungtinių Tautų organizacijų veikloje, inicijuoti Lietuvos ekonominės atstovybės Taivane atidarymą ir kelti Taivano pripažinimo klausimą Europos Sąjungoje.

Kreipimosi autoriai teigia, kad Lietuva solidarumą Taivanui turėtų parodyti įvertindama jo pažangą kovojant su koronaviruso plitimu, taip pat Taivano paramą Lietuvai sovietinės okupacijos metais ir atkuriant nepriklausomybę.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.