G. Nausėda su Ukrainos ir Azerbaidžano vadovais aptars Rytų partnerystės prioritetus

Nuotraukos autorius Robertas Dačkus/ lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį planuoja su Ukrainos ir Azerbaidžano prezidentais aptarti Rytų partnerystės politikos prioritetus, COVID-19 situaciją.

„Prezidentas kalbėsis su Azerbaidžano ir Ukrainos vadovais apie ES Rytų partnerystės politikos prioritetus, reformų eigą ir COVID-19 viruso plitimo situaciją šalyse“, – BNS pranešė prezidento patarėjas Antanas Bubnelis.

Ir su Volodymyru Zelenskiu, ir su Ilhamu Alijevu Lietuvos vadovas bendraus nuotoliniu būdu.

Praėjusią savaitę G. Nausėda kalbėjo su Baltarusijos ir Moldovos prezidentais Aleksandru Lukašenka bei Igoriu Dodonu. 

Lietuvos prezidentas pranešė norįs pabendrauti su visais Rytų partnerystės šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo, Armėnijos, Azerbaidžano – vadovais.

„Mano tikslas – užmegzti kontaktą su visomis šešiomis valstybėmis, siekiant išsiaiškinti, kokia yra jų motyvacija šiame kelyje, kokios reformos yra vykdomos ir kokias ambicijas puoselėja pačios šalys“, – sakė G. Nausėda.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Europos Sąjungos iniciatyva sukurta Rytų partnerystės programa skirta nubrėžti santykius su šešiomis posovietinėmis valstybėmis – Gruzija, Moldova, Ukraina, Armėnija, Baltarusija ir Azerbaidžanu – siekiant sukurti platformą bendradarbiauti demokratijos vystymo, prekybos, ekonominės strategijos, žmonių judėjimo ir kitais klausimais.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *