G. Nausėda su V. Zelenskiu aptarė tolesnę karinę pagalbą Ukrainai 

Фото lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu aptarė tolesnę karinę pagalbą Ukrainai, pirmadienį pranešė Lietuvos Prezidentūra.

„Rusija tęsia savo agresiją – raketomis atakuojami didieji Ukrainos miestai, o Rytų Ukrainoje telkiamos vis gausesnės agresoriaus pajėgos. Ukrainiečiai didvyriškai kaunasi, tačiau jiems reikia nuolatinės karinės pagalbos – ginklų ir amunicijos“, – sakė Lietuvos vadovas.

Pasak pranešimo, Ukrainos prezidentas pasveikino Lietuvos prezidentą ir Lietuvos žmones Velykų proga ir padėkojo už pagalbą Ukrainai, jos žmonėms, Lietuvoje atsidūrusiems karo pabėgėliams.

Anot G. Nausėdos, V. Zelenskis paprašė perduoti sveikinimą ir „už paramą Ukrainos kariams, ginantiems Tėvynę nuo barbarų-naikintojų“.

„Tegu šios karo Velykos mus dar labiau įkvepia svetingumui, draugiškumui ir geriems darbams, kurie kartu su karine pagalba artina Ukrainos pergalę“, – feisbuke rašė G. Nausėda.

Vasario 24 dieną Rusija pradėjo karinę invaziją į Ukrainą. Per karo veiksmus Ukrainoje sugriauta daug civilių pastatų, iš rusų atkovotose teritorijose ukrainiečiai pranešė aptikę masines nužudytų civilių žmonių kapavietes, dalis jų buvo kankinti.

Jungtinių Tautų duomenimis, iš šalies dėl karo pasitraukė apie 5 mln. žmonių. Lietuvoje oficialiai registruota daugiau nei 45 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos.

*Использование информации информационного агентства BNS в средствах массовой информации и на сайтах без письменного согласия UAB «BNS» запрещено

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *