Galimybių pasą vaikams jau galima atsisiųsti iš e. sveikatos portalo

Nuotrauka BFL/ Greta Skaraitienė

Galimybių pasą 12-mečiams ir vyresniems vaikams jau galima atsisiųsti iš e. sveikatos portalo, trečiadienį informavo Registrų centras.

Pasak Registrų centro, atlikti pakeitimai nuo šiol leidžia tėvams ar globėjams atsisiųsti šį dokumentą ne tik iš svetainės gpasas.lt, bet ir e.sveikatos sistemos, prisijungus prie vaikų paskyros. Šie palengvinimai įvedami artėjant gruodžio 28-ajai, kuomet galimybių pasu pradės naudotis 12 metų sulaukę asmenys.

Savo E. sveikatos paskyroje asmenys jau kurį laiką gali rasti jiems sugeneruotus ES skaitmeninius COVID pažymėjimus (persirgimo, testo ar skiepijimo).  E. sveikatos paskyroje kiekvienas asmuo taip pat gali suteikti įgaliojimą kitam asmeniui prieiti prie jo duomenų, taip pat ir ES skaitmeninių COVID pažymėjimų ar galimybių paso.

Spausdintą Galimybių paso variantą, kaip ir iki šiol, taip pat galima atsiimti Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose, „Sodros“ padaliniuose ir vaistinėse.

Nuo gruodžio 1 dienos galimybių pasas nepersirgusiems ir nepasiskiepijusiems nuo COVID-19 išduodamas tik turint neigiamą mokamo PGR tyrimo rezultatą, kuris galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento. 

Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo gruodžio 28 dienos iš vaikų nuo 12 metų, norinčių užsiimti tam tikromis veiklomis ar lankytis prekybos centruose, reikalauti galimybių paso.

Tačiau trečiadienį Vyriausybė planuoja kiek pakoreguoti šią tvarką, kad galimybių būtų taikomas nuo 12 metų ir dviejų mėnesių, taip sudarant sąlygas spėti pasiskiepyti vaikams, kurie 12 metų sulauks įsigaliojant tvarkai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *