Griežtinami saugumo reikalavimai parduotuvėse, kavinėse, viešajame transporte

Photo by tedeytan on Foter.com / CC BY-SA

Dėl koronaviruso plitimo nuo šeštadienio griežtinami saugumo reikalavimai parduotuvėse, maitinimo įstaigose, viešajame transporte, taip pat vykdant skrydžius, teikiant kitas paslaugas.

Tokius įsakymus pasirašė laikinai sveikatos apsaugos ministrą pavadavęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Esminis reikalavimas – į viešas uždaras erdves grąžinama prievolė tiek jų lankytojams, tiek darbuotojams dėvėti veido apsaugos priemones, taip pat vėl bus būtina laikytis atstumų tarp asmenų.

Įsakymuose numatyta, jog veido kaukės minėtose vietose bus vėl privalomos visiems, vyresniems nei 6 metų asmenims, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, kur ši prievolė galios tik darbuotojams. Taip pat kaukes bus galima nedėvėti teikiant specifines paslaugas, kaip barzdos skutimą ar panašiai, lankantis sporto klubuose.

Prekybos ir paslaugų, laisvalaikio ir pramogų teikimo vietose, viešajame transporte grąžinamas reikalavimas, jog tarp žmonių būtų išlaikomas bent 1 metro atstumas, būtinybė pasirūpinti priemonėmis keleivių rankų dezinfekavimui, bent kartą per dieną dezinfekuoti visą autobusą ar troleibusą.

Viešojo transporto stotelėse rekomenduojama pažymėti laukimo vietas saugiu atstumu, grįžta ir rekomendacija neprekiauti popieriniais bilietais. 

Tarp reikalavimų – draudimas į prekybos, laisvalaikio ir pramogų vietas įleisti ir aptarnauti asmenis, kuriems pasireiškia peršalimo simptomai, dirbti darbuotojams su šiais simptomais, taip pat ir tiems, kuriems privaloma izoliacija, būtinybė vėdinti patalpas ir kiti.

Taip pat visose vietose bus būtina pateikti informaciją apie higienos dėl koronaviruso laikymąsi. 

Saugumo reikalavimai griežtinami kylant nerimui dėl vėl spartėjančio koronaviruso plitimo šalyje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *