Gydytojai patys spręs, ar planiniam gydymui guldomą pacientą tirti dėl koronaviruso – SAM

Nuotrauka pixabay.com

Nuo liepos 1-osios gydytojai patys spręs, ar planiniam gydymui į ligoninę guldomą pacientą tirti dėl koronaviruso PGR metodu – imant tepinėlį iš nosiaryklės.

Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), šis tyrimas bus atliekamas ligoninėje, kur žmogus bus gydomas. 

„Tai reiškia, kad nebelieka prievolės išsitirti visiems, kuriems suplanuotos planinės procedūros, kaip buvo iki šiol. Taip pat pats pacientas nebegalėsi rinktis, ar tyrimą atlikti ligoninėje, ar mobiliame punkte. Tyrimas bus atliekama tik toje ligoninėje, kur žmogui suplanuotas planinis gydymas, pavyzdžiui, operacija“, – rašoma SAM pranešime.

Tokia tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro įsakyme.

Pacientams, kuriems teikiamos vadinamosios dienos stacionaro paslaugos, t. y. kai ryte žmogus atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam atliekamos procedūros, teikiama planinė pagalba, o vakare grįžta į namus, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti turės būti atliktas tik tuo atveju, jei žmogus jaus šiai ligai būdingus simptomus.

„Pacientui reikalingas planinis gydymas, įskaitant ir dienos stacionaro paslaugas, turi būti teikiamas nelaukiant tyrimo dėl koronaviruso atsakymo. Tai reiškia, kad visą pagalbą, kuri reikalinga žmogui, jis gaus kaip ir planuota“, – teigiama pranešime.

Numatyta, kad kol negautas tyrimo dėl COVID-19 atsakymas, pacientas palatoje turi būti vienas. Jei jam nėra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai, darbuotojai turėtų naudoti ne žemesnio kaip antro lygio asmens apsaugos priemones.

Tais atvejais, kai žmogaus sveikatos būklės negalima nustatyti ar jam yra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai – turi būti naudojama ne žemesnio kaip trečio saugumo lygio asmens apsaugos priemonės.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.