Į Klaipėdą kol kas atvyko 38 asmenys, Kauno savivaldybė parsivežė šimtą gyventojų iš užsienio

Nuotrauka www.pixabay.com

Į Klaipėdą trečiadienį atvyko 38 asmenys iš užsienio, visi jie – kitų miestų gyventojai ir dauguma jau išvyko į savo savivaldybes, pranešė meras.

„Pirmasis egzaminas išlaikytas labai sėkmingai, tiesa, ir keleivių srautas nebuvo didelis, buvo tik 38 keleiviai, iš kurių didžioji dalis išvažiavo su automobiliais, lydimi policijos pareigūnų“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Septyni keleiviai buvo apgyvendinti uostamiesčio viešbutyje, tačiau tarp jų klaipėdiečių nėra.

„Būta lengvų, bet tam tikrų incidentų, kas nėra sunkiai suvokiama šiuo laiku. Vienas pilietis gana agresyviai nenorėjo sutikti su tuo, kad reikia karantinuotis“, – sakė meras.

Pasak administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, vyras atsisakė eiti į jam paskirtą kambarį, sėdėjo viešbučio foje ir tik įsikišus policijai sutiko eiti į savo kambarį.

Vienam karščiuojančiam asmeniui buvo iškviesta greitoji, jis išvežtas į ligoninę.

Vakare laukiama atvykstančio dar vieno reiso iš Kylio, keltu vyksta 127 keleiviai, iš jų 79 – lietuviai.

Iš Klaipėdos keleiviai su automobiliais kol kas vyksta lydimi policijos, turinčios palydėti ir kitų šalių piliečius.

V. Grubliauskas ragina spręsti apsaugos klausimą, nes policija, turėdama kitų įpareigojimų, nesugebės užtikrinti karantinuojamų žmonių priežiūros ir saugumo Klaipėdos regione.

„Didžiausias išbandymas turbūt bus penktadienį, nes tikėtina ir žmonių srautas gali būti didesnis, ir reikės ir pajėgumų žymiai daugiau“, – kalbėjo jis.

G. Neniškio teigimu, sistema veiktų žymiai efektyviau, jeigu savivaldybės, kurių gyventojai atvyksta, juos pasiimtų nuo kelto.

Jo teigimu, dauguma savivaldybių reaguoja geranoriškai, stengiamasi, kad jiems nereikėtų ilgai laukti.

Įpareigojus savivaldybes karantinuoti iš užsienio grįžusius gyventojus, Kaunas jau yra parsivežęs apie šimtą kauniečių, o kad procesas būtų greitesnis, ragina atvykstančiuosius registruotis telefonu.

„Šiuo metu dar yra transportuojami tiek iš Vilniaus, tiek iš Kauno rajono gyventojai, šiandieną iki vakaro planuojame, kad apie šimtą žmonių“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius, direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Pasak jo, nuo antradienio gyventojai parsivežami nuo Latvijos pasienio, taip pat antradienį vakare parvežta dalis gyventojų iš Vilniaus.

„Šiandieną jau daugiau sistemingai gauname informaciją iš Vilniaus savivaldybės, iš Klaipėdos kol kas turime nedaug žmonių, tiek ir iš Kauno rajono kas yra atvykę, šiuos gyventojus taip pat šiandieną perimame ir apgyvendiname Kauno miesto viešbučiuose ir kitose patalpose“, – sakė P. Keras.

Gyventojai raginami patys kreiptis į Kauno savivaldybę karštąja linija 8-677 94119 ir pranešti apie savo parvykimą.

Aiškios informacijos trūkumą, kiek asmenų gali reikėti izoliuoti, P. Keras įvardija didžiausia šios situacijos problema.

„Čia didžiausia šio projekto problema – tai, kad mes neturime aiškios informacijos apie atvykstančius kiekius ir negalime jų prognozuoti. Ruošiamės įvairiems galimiems scenarijams ir įvairiems kiekiams“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Pasak jo, turimų vietų užteks bent kelias dienas, bet aktyviai dirbama stengiantis išplėsti, kad būtų galima priimti kuo daugiau.

Šiu metu Kaune numatyta apie 400 vietų parvykstantiesiems.

Kaune kol kas apgyvendinami tos pačios šeimos nariai ar kartu keliaujantys žmonės, kurie to pageidauja. Dalis žmonių renkasi apsigyventi mokamuose viešbučių kambariuose.

Pasak P. Kero, Kaunas neplanuoja daryti kokių nors išimčių ir išleisti iš savivaldybės patalpų dalį gyventojų, pavyzdžiui, šeimas su vaikais, turinčias galimybę izoliuotis namuose.

Vis dėlto savivaldybė mano, kad tokie žmonės turėtų būti karantinuojami namuose ir teigia dalyvaujantys diskusijose apie tai bei besitikintys pakeitimų.

„Suprantame, kad daugeliu atvejų galbūt būtų išties logiška leisti, ypač šeimoms su vaikais, kurie turi galimybes saviizoliuotis savo namuose, ypač jeigu tai individualus, atskiras namas, ir galimybė tikrai kokybiškai saviizoliuotis. Manome, kad tą tikrai reikėtų daryti, todėl bendraujame su Sveikatos ministerija ir su Visuomenės sveikatos centru, diskutuojame šia tema, bandome įtikinti ir tikimės, kad tam tikri patikimai atsiras“, – kalbėjo P. Keras.

Šiuo metu kalbamasi su Kauno rajono savivaldybe, kad jų duomenys būtų surinkti dar oro uosto teritorijoje ir juos pasiimti į miestą.

P. Keras teigė, kad gyventojai į Kauną grįžti gali ne tik, jeigu yra deklaravę čia gyvenamąją vietą bet ir jeigu turi „vienokį ar kitokį ryšį su miestu“.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad  visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose.

Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.