I. Šimonytė su eurokomisaru aptarė Lietuvos galimybes prisidėti didinant vakcinų gamybą

Фото lrv.lt

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį su Europos Komisijos nariu Thierry Bretonu (Tjeri Bretonu), atsakingu už Bendrijos vidaus rinką, aptarė Lietuvos galimybes prisidėti plečiant vakcinų gamybą.

„Turime pasaulinio lygio biotechnologijos pramonę, pasižyminčią ypač stipriu moksliniu ir tyrimų potencialu. Neabejoju, kad Lietuvos mokslininkai, verslas bei užmegztos naujos partnerystės galėtų prisidėti prie ES pastangų užtikrinti didesnę vakcinų gamybą“, – Vyriausybės pranešime cituojama I. Šimonytė.

Pasak Vyriausybės, T. Bretonas papasakojo, ko imasi Europos Komisija, kad paspartintų ir padidintų COVID-19 vakcinos gamybos apimtis, o dabartinis vakcinų tiekimas visoms Bendrijos šalims būtų sklandesnis.

Pokalbio metu taip pat buvo aptarta objektyvios informacijos apie vakcinavimą svarba, planai dėl Europos žaliojo pažymėjimo.

Premjerė pakvietė komisarą su vizitu artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje.

Europos Sąjunga praėjusią savaitę pradėjo teisinius veiksmus prieš farmacijos milžinę „AstraZeneca“ dėl neįvykdytų įsipareigojimų, susijusių su vakcinos nuo koronaviruso pristatymu.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *